bugün

gammaz menüsünden bir seçenek.
tanım yazarken başlığı unutup başka alemlere dalan yazarlar için.
(bkz: entry girerken başlığı unutmak)
'entry/başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamıyor.' kalıbıyla seçime sunulan seçenek. dilerseniz silersiniz o ayrı.
bkz denen insanüstü özelliğin kolaylıkla dahil edilemeyeceği entry silme sebebi.

bkz, doğası gereği, özünde kişisel olan bir yönlendirme şeklidir. yazarın aklına gelen şeye verdiği anlamlı yönlendirmedir.

anlamlı demişsek, yazar'ın kendisi için anlamlı olması yeterlidir. üstteki entrylerle, başlıkla bir mesajlaşma içine girilmediği müddetçe, (bkz: asl nbr? bkz: iyidir lan senden bkz: başlık bok gibi) forum chat tarzına da kaçmayacağı için boş yere gammazlanmaktadır.

o nedenle bkz entrylerini gammazlarken sağına, soluna ve tekrar sağına birer defa bakmak lazım gelir. yani yorum taşımayan "buraya da bir bakın" lar başlıkların yüce yerlerinde muhafaza edilmesi gereken tatlı birer dokudur. onları sevin.
başlık geçici olarak devre dışı. entryler kifayet arayışı içinde serseri serseri dolanıyorlar.
popüler bir entry silme sebebi. bu iş yüzünden bir çok cillop gibi, uğraştığım , didindiğim entrym gitti. ama sözlükte bi 5-10 dk geçiren her insanın da görebileceği gibi, bu sebeple silinmesi gereken aslında onlarca entry var.

örne vereyim. (tamamen (?) hayal ürünüdür):
baslik : dua etmenin gereksizligi
ilk entry: bilgisizlerin yapacagi iştir.

yorum: hoppaa.. gereksizlik? iş ? ne?
- entry basligi tanimlamiyor.
- ben orda basliği tanımlamadim ki sadece yemek tarifi verdim, ay size de yaranilmiyor ayol.
bu tür entryler o kadar çok ki, gammazların ne iş yaptığını fena halde merak ettiriyorlar.

--spoiler--
ahmet mehmet veli
-çok şahane olay.
--spoiler--
(bkz: vay allahsız vay)
(bkz: entry nin başlığı tanımlamaması)
şayet böyle bir entry silme sebebi varsa sözlükteki entrylerin yarısının gitmesi gerekir. adam "x in y yapması" diye başlık açıyor, "bilmem ne yaptığım x." diye tanım yapıyor. şahsi kanaatimce sözlük formatı dayatmasının ne kadar boktan olduğunu ve insanları formata uyacağım diye maymuna çevirdiğini tek başına gösterebilecek bir gerekçe.
bu gün silinen entrylerden bi tanesinin açıklamasıydı. ancaaak araştırırsam o kadar çok bulurum ki.

sanki her entry başlığı tanımlıyor sanırsınız uludağ sözlükte. ilginç.
güncel Önemli Başlıklar