bugün

geçen gün akilli tv de gördüğüm olaydır. sanırım 2. yada 3. lig de olan bir takımın oyuncusu tarafından takla atılarak kullanılan taç biçimi buna en iyi örnektir.

dip not: bu oyuncunun kim olduğunu da öğrenmek için elimden geleni yapmaktayım.
teşekkürü bir borç bilen edit: minik mavi balina nın yardımı sayesinde öğrendimki kullanan oyuncu giresunsporlu alex miş.
fatih akyel in illaki taçın olduğu yerden 10 metre açıktan kullanabilmek için hakeme '' bura dimi hocam, burdan '' diyerek kullandığı taktik.
bu adresten izlenebilecek bir şeydir.
http://www.youtube.com/watch?v=9CKzXmef1Hk
ayrıca bir oyuncunun diğer oyuncuyu omuza alarak daha etkili taç kullanmak için denedikleri taktik. japonya liginde görülmüştür.
zamanında fa cup'ta baya ileriye yürüyüp sürpriz yapan tranmare rovers'tan david challinor da attığı inanılmaz uzunluktaki taçlarla takımına bir dolu gol kazandırmıştı.. nerdeyse rakip yarı sahadan atılan her tacı bir korner gibi ceza sahasına ortalayan challinor, her taçtan önce topu havluyla kurulardı.. hatta futbol federasyonu olayın boku çıkınca inceden bu havlu yardımını yasaklamıştı da david de formasıyla kurulamaya başlamıştı topu.. sonra ne oldu bilmem david challinor'a..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.