1. 1.
  duyduğunuzda yüzünüzde tebessüm uyandıran ve "ne yani ben de salaktım" dedirten anılardır.

  örnek: ben askerdeyken paşanın şöförüydüm, kesinlikle izin gibi bi problemim yoktu. türkiye'nin yarısını paşayla beraber gezdik.
  6 ... anthrax
 2. 2.
  sol kulağımdaki kesiğin nedeni, operasyon esnasında helikopterden atlarken pervaneye çarpmamdan dolayıdır. "oha" demiştim.. duyduğum en büyük yalandır. üstüne yalan tanımam.
  6 ... 35mm
 3. 3.
  askerlerin acemi eğitiminde yapılan 25 metre atışlarında attıkları 3 mermiden birini a4 boyutlarındaki kağıda tutturma oranları yüzde otuzu hiçbir zaman geçmez, standart ise 3 mermiyi 3 cm'lik daire içine toplamaktır.
  200 metre atışında ise atılan 3 merminin 40cm x 80cm boyutlarındaki hedefe birinin isabet etmesi başarıdır. 3 mermiyi isabet ettirende vardır bunlara" usta nişancı helal olsun" falan denir.
  g-3 piyade tüfeğinin yapısı itibari ile 200m mesafeden 3 mermiyi aynı delikten geçirmesi tam anlamıyla olanaksızdır.
  5 ... komandost
 4. 4.
  genellikle, yapılan cinlikler, sinsice ve farkettirmeden yapılan kural çiğnemeler, çömezlere yapılan eşek şakaları ve komutana tutulan kafa gibi durumları ihtiva eden palavralar kümesi. ha bi de bilmem kaç kilometreden hedefi ıskalamamak gibi ultra süper yetenek isteyen eylemler de bu gruba dahil edilebilir. he he deyip fazla üstünde durulmamalı, çaktırmadan topuklanmalıdır.
  1 ... temkinli kedi kerim
 5. 5.
  iki yarbay bir albay dövecek kadar kudretlileride bulunmustur. bunlar sıdk sıfatı taşımaktadırlar.
  2 ... martyns
 6. 6.
  annem hasta diye komutan bana helikopter verdi. memlekete gittim 1 hafta kaldım. helikopterde havaalanında yattı.

  tamam kardeşim kendine sdaygın yok da karşındakini eşek yerine koymaya kalkışmak da ne. kim yutar ulan bunu?
  1 ... palta
 7. 7.
  tekmeyi vurdum girdim paşanın odasına, bu böyle gitmez dedim. *
  3 ... spectracef
 8. 8.
  Rol alan, anlatan haricindeki bütün karakterlerin, özellikle seçilmişcesine salak olduğu,başrol oyuncusunun (anlatan zat) bütün silahlı kuvvetleri tek başına ihya edebilecek üstün özelliklere sahip olduğu kurgulanmış doğaçlama senaryodur
  1 ... memcosh
 9. 9.
  asker çocuklarına anlatıldığında pek yenmeyecek olan palavralardır.
  2 ... blindguardian
 10. 10.
  helikopterden helikoptere geçiyoruz hocam tam o sırada komutanın çantası düştü, son anda bir domivole vuruşla çantayı helikoptere geri yolladım sonra bir ay kafa iznine geldim. (bkz: ziya)
  2 ... yogurtmudedin