1. 1.
    bugün başıma geldi. ama elimden kaçırdım. ayağa düşmüş hep. bu uzuvlar da olmasa ne yapardık bilinmez. neyse, anlatıyorum.

pek sıradan bir gün sayılmazdı doğrusu. zira bugün derse yetiştirmemiz gereken bir ödev vardı. zaten sabah 7,5'da yatağa girmiş 8,5'daki alarmı kaçırmış, dolayısıyla almanca dersini de kaçırmıştım. saat 11 gibi kendiliğimden uyandım. okula seğirttim.

enstitümüzün boğaz manzaralı oturma yerlerine geçtim. bir çay aldım, çay-sigara sefası yapıyorum. yavaş yavaş millet toplanıyor. hepsinin gözler kıpkırmızı. şaka yapmıyorum lan. bildiğin sınıfın büyük çoğunluğu ölü gibi dolaşıyor. belli ki herkes sabahlamış ödevi yetiştireceğim diye. aslında hoca olmayı biraz da bunun için istiyorum. derse gelip, sınıfa bir bakıyorsun. milletin şaftı kaymış. kahkaha atardım ben. neyse, işte boğaz manzaralı bankta oturuyorum. bir grup vardı, gözüme ilişti. ayaküstü şeyma subaşı ile acun ılıcalı meselesini konuşuyorlar. bildiğin dedikodu yapıyorlar iq. bunlar doktora seviyesindeki insanlar yani. utandım. nefret ettim. yani gerçekten nefret ettim. sonra sırtımı döndüm. döner dönmez, bir kız gördüm. hemen yanı başımdaymış. inanılmaz küçük bir şey ama, hiç fark etmemişim. kocaman yuvarlak gözlükleri var. kızıl saçlı. biraz topluca,, ama olsun. nefessiz... öhöm. işte, kitap okuyor. bir yandan kahvesini yudumluyor. queer theory ile ilgili bir kitap elinde. ne kadar süredir buradaydın? diye sorsam elbette alınırdı. başka şekilde sohbete gireyim dedim. kitaba baktım ve:

-sahi bu antik yunan filozofları gerçekten eşcinsel miymiş?

+evet.

-iskender için de söylerler.

+aristo'nun öğrencisi olmuş.

-buna inanıyor musun?

+ evet. sen?

-zor.

(sessizlik)

- yani timur ile nasreddin hoca'nın karşılaşmış olma hikayesi kadar zor. iskender'in hocasına sonradan aristo yakıştırması yapılmış gibi geliyor bana. rice'ın kitabından iskender biyografisi okumuştum. antik kaynaklarda böyle bir kayıt yok. ayrıca eşcinsellik konusunda da bana uzak geliyor. yani iskender'i hep maskulen biri olarak tasavvur etmiştim.

+her insanda eşcinsel eğilimler vardır.

-teoriyi biliyorum ama inanmıyorum. aklına gelebilecek herkes için bu yakıştırma yapılıyor. neden anlamış değilim.

(buralarda biraz soğuk rüzgarlar esmeye başladı. kız homofobik olarak gördü galiba beni. yine de sohbeti zorluyorum)

-daha önce görmemiştim. buranın öğrencisi misin?

+yok. ... hoca ile görüşmek için geldim. istanbul üniversitesi'ndeyim.

(ahkam kesmeye başladım ki bu çok yanlıştı)

-istanbul üniversitesi ile buradaki bizim tarihçilik anlayışımız epey farklı.

+şaşırdım. çok ayrımcı bir dil kullanıyorsun bence. siz biz diyerek.

dedi. ve kalkıp gitti. arkasından poposuna bakakaldım öylece :(

tanım: bir buluş.
    3 -6 ... cunku ask yazilgandir
  2. 2.
    zor gerçekten.

okusanıza iq.

eved.
    2 -1 ... cunku ask yazilgandir
  3. 3.
    Aşk hayatımdaki hedefim. Tabii ki ayakları da bakımlı ve güzel olursa tadından yenmez.
    ... usualsuspects
  4. 4.
    okudum. kolaydır diyerek tanımı bırakalım *

bana göre ikiniz de malsınız kardeşim kusura bakma *

konuya bak ya ahahahahaha
    2 ... tuiran kouma
  5. 5.
    çok güzel kızlar varmış ve Kant'ı da su gibi okuyorlarmış diye söylentiler çıkarıyorlar, doğru mu acaba? Onları ne yazık ki karşıdan karşıya geçerken ve vapurda bacak bacak üstüne atarken ve piyasa caddelerinde gözlerini ilerde bir noktaya dikmiş yürürken göremiyoruz, nerede saklanıyorlar dersiniz.

Canım Atay her zaman haklısın

Edit: ataydan yaptığım alıntı heba oldu entryni okudum. Konuya bakınca insan biraz freud, Jung, adler ....persona gölge arketip muhabbeti falan yapar bu kadar düşük seviye entellektüel sohbet olmaz .

Düdüt: Arada oral sever misin desen kız gitmezdi .
    ... isminiunutanadam
  6. 6.
    ihtimali Bağcılarda van goghla karşılaşmaya benzer.
    1 ... yazar x
  7. 7.
    Galiba buldum arkadaşlar ama kendisiyle x ve y ekseni gibiyiz de orjinimiz yokmuş gibi.
    ... blindur mergen