1. 1.
  entellektüel görünümlülerin ağızların düşürmedikleri kelimelerden cümle kurma denemeleridir.

  misal;

  yaratım süreci içerisinde, ruhumun temelden çöküşüne şahit olmaman için, aklımın yer yer erozyona uğramasına sebebiyet veren, tükenmişlik sendromuna girmiş bir bireyin, kendi iç hesaplaşması ve sistemin acımasız çarklarında sağlıklı ve aynı zamanda toplum sağlığına zararlı olmamak için dışavurumsal paradigmaların gerçekliği içerisinde bana düşen delilikle dahilik arasındaki o bildiğimiz ince çizgide toplumun bireylere empoze etmeye çalıştığı yaşamak ve yaşatmak zorunda olduğumuz koşulları gözönüne alarak ve velev ki her geçen gün küreselleşen dünyada kapitalist ideolojinin kucağında kendisine yer açan bir süreçte kızarmış mevsim salatası ile yılbaşı hindisi eşliğinde black labelımı yudumlarken kakamın baş vermesinden dolayı tuvalete doğru koşar adımlarla (120 odalı da ev) ulaşmaya çalıştım.
  4 -2 ... der ve uzaklasir genc adam
 2. 2.
  (bkz: entel)
  (bkz: entelektüel)
  -1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 3. 3.
  örneğin: "imgelemimizin izdüşümünde gidiyorum gündüz gece"
  1 ... bilgistan
 4. 4.
  "ruhumun benden istediği ilahiyatın adaleli temelinin sarsıldığı şu noktada anlıyorum ki, entel aslında dntel isimli bir grubun, sikindirik parçalarından ortaya saçılan beat^leriymiş.. hepinizi severken sikenler genelde eminönünde yeni cami^nin restorasyonuna para harcarlarmış.. anı^da bu böyle olsun, yine anlamadım, şarkı çalıyor.." saçmalıklarıdır..
  1 ... dasti
 5. 5.
  bir örnek daha:"insanların optimistik düşüncelerini etrafına pesimistik olarak aktarması marjinal bir çöküş müdür?"
  2 -2 ... cadıı
 6. 6.
  böyle bir girişim elbette doğallıktan uzaktır , kendini kandırmaktır.

  bunu yapmak isteyipte , yapamamanın vermiş oldugu ; bilgisizlik , deneyimsizlik , cehalet , hayatında gazeteden başka yayım okumamış olmak gibi duygularla bu yorum yapılıyorsa asıl dalga geçilmesi gereken şahıs bu yorumu yapandır.

  edebiyatımızda her türden insan mevcuttur.ahmet rasim gibi olayları sade bir dille anlatan yazarlarda vardır , necip fazıl kısakürek gibi hiciv meraklısı yazarlarda.yazmak fiilide belli bir ehliyet ve yetki gerektirmedigine göre her isteyen istedigi gibi yazar.yeterki içinde bilgi , mantık , zeka kırıntıları bulundursun.kaldı ki keşke diyorum günümüzdeki cehaletin yerini bu entel özentiligi alsa da iki kelimeyi yan yana koyamadan arkadaş çevresinden öğrendigi psikolojiyle , bilgi birikimleri olan insanları eleştiren insanlar telef olsa.
  3 ... nietzsche
 7. 7.
  bu denemelerin en bilinçaltından açığa çıkarılmamı$ bir dü$üncesi ise; bir $eyler anlatıyor olduğunu ve kar$ındakinin de anlıyor olduğunu sanmaktır.
  ... dom dom bullet
 8. 8.
  siktim attım gökyüzünü bu gece,artık gece kapkara değil...

  (bkz: küçük iskender)
  4 ... selmagezinir
 9. 9.
  en güzel örneklerinden biri yeni bebeği olan arkadışını kendi çocuğunu da yanına alarak ziyarete giden pek entel bayanın yeni doğan bebeği kıskanıp habire mızmızlanan çocuğunun ruh halini soranlara kurduğu şu cümledir;

  - ayşe hanım emre neden sürekli ağlıyor?
  - şekerim emre sisteme henüz entegre olamadı... ( yeni doğan bebekle oluşan sistemi kastediyor)

  (bkz: based on a true story)
  5 ... sıçtırtma lamasına
 10. 10.
  (bkz: çekilin ben de entelim)
  ... paradigma