bugün

düzenli kitap okuma alışkanlığı olmayan, iki cümleyi bir araya getiremeyen taşradan gelme veya orada yaşayan kezbanlarımızın üniversite öğrenimine adım attıkları andan itibaren çevresindeki insanlara yabancı gözükmemek için komik hallere düştüğü durum. bu adamı okuyarak sosyalizme, leninizme, ateizme falan ilgi duyarlar. akabinde ise bu kezbanlarımız dininden, manevi değerlerinden soğumaya başlar. big bang, abiyogenez gibi teorileri diline pelesenk ederek amacının doruklarına ulaşmaya çalışır. komik kızlardır.
ve bu durum anne-babası nihilizm, anarşizm efenim varoluşçuluk üzerinde doktora yapmış, ilim-irfan sahibi entellektüel kentli erkeğimizi rahatsız eder.
ana sarımsak baba soğan kız kezban müthiş aile.
(bkz: entelektüel)
entellektüel yerine entelektüel de der bu kız. * geçen gün de delaletle dalaleti karıştırmıştır. (hadi oyalanın siz bunla, geliyom ben)
baslarda kezban afallar.
nietzsche'nin okunuşunu bilmez.

önce soyle niyetce der.
sonra nizeshe der.
2 ay sonra...
antiseptik baba evin yolunu bulur.
babasına sorar o anda klasizme tepki gibi mercimege tuz atan anne belirir.
nişe der o.
allasen ne saçma yere geldim.

uçağımı getirin bakkala gideceğim!
kim blir belki bu yol zamanla 'entektüelliğe' kadar gidebilir. bunlar zaman içinde kazanılan olgulardır. erkeklerin foto maç benzeri dergileri okumasından iyidir nietzche'ye merak duymak. sonucunda illa da nihilist olması gerekmiyor kişinin.
entelliği nietzsche okumaya indirgeyen kamilin sevgilisi olur kendileri .
(bkz: nietzsche okudum entel oldum diyen kamil)