1. 1.
    Kimilerine göre büyük bir günahın veya şerefsizligin altına imza atmış, kimilerine göre tabu yıkmış, kimilerine göreyse şaşırtıcı olmayan bir şey yapmış sözlük yazarlarıdir.

Ben bunlardan biriyim mesela. Bundan 8 9 yıl önce ben 17 18 yaşlarindayken Annem yaşında birinci dereceden bir kadin akrabamla yan yana kitap okurken, bana ders çalıştırırken başlayan bu ilişki önce dudaklara sonra yatağa gitti. acı bir durumdu. 5 6 yaşındaki kızı bile sarilmamizdab rahatsız olup annesini benden kiskanip ağlıyor beni annesinin yanından itiyordu. Ama ben yegeniydim, kim ne şüphe duyabilirdi ki....

Başka bir kız yüzünden yanına gelmeye pek zaman bulamaz oldum, 3- 5 ayda her şey bitti. Sanki o da memnun olmuş gibiydi her şeyin bittiğine. Hiçbir şey olmamış gibi davranıyoruz yıllardır. Yine de neyim olduğunu tam olarak yazamıyorum, iki ihtimal var işte.

Yıllarca bu sır beni yedi bitirdi, hiçbir yerde kimseye soyleyememek üstü kapalı bile anlatamamak içimi zehirledi. Kendi ismim soyismimle olmayan hesaplardan bile anlatamadım bunu. Bu sır içimi bir yarayı kaşir gibi kasiyip durdu. Murat Başoğlu olayından sonra sanki yaşadıklarım legallesmis gibi oldu ve vicdanen rahatladım biraz aslında. En kötüsü de bunu galiba bir gün akrabalarimdan veya ailemden birine söylemek zorunda kalacağım. Raskolnikov gibi bir ateş nöbeti sırasında ağzımdan kaçırmaktan bile korkuyorum.

Ben daha üst versiyonunu yaşadığım için sağda solda kuzen kuzene falan ilişkiler falan ensest veya yasak gibi bana gelmiyor. Kız kıza veya erkek erkeğe kuzen ilişkileri dengi olabilir.
    2 -5 ... gazteci