bugün

ensede meydana gelen kıllardan arınma.
berberin o, ağır makinalı tüfek gibi kullandığı pırpır makinasını, sırtımın derinliklerinde hissetiğim, içimden "yahu bu nasıl ense, nereye kadar iniyo, yoksa ben mi öyle hissediyorum" diye iç geçirdiğim, dışımdan ise "çok inme abi istersen, sonra cok çıkar" diye sessiz ve ürkekce mırıldandığım, babamın "oğlum ustara vurdurma sonra başedemezsin" sözlerini hep ustaradan sonra anımsadığım, cok da hazetmediğim olay.
salak bir berberin zamanında makasla düzeltmek yerine ustarayla dalması sonucu fırça gibi çıkan ve kişiyi her hafta mutlaka berbere uğramak zorunda bırakan eylem.
bir de aynayla iyi olmuş mu diye baktırırlar.
yüründüğünde, bunu görmeye pek meraklı insanlar vardır.
her türlü zarara sokan traştır..
uzun olursa çirkin görünür, yakışmaz, gidip kestirirsen de
birisi gelir arkadan tokadı patlatır..
genelde natural olsun ağabey denen traş şekli.tamam lan natural olmazsa doğal olsun ,senden kıymetli mi.
ense tarafında çıkan kılların kesilmesi işlemidir.
haftada bir berbere gitmemize sebep olur.
ensemi ben çocukken ustura ile traş eden berberi bulursam çok fena yapacağım.
her erkeğin ortalama 20 günde bir yapması gereken eylem. yaptıktan sonra da kendimi çok temiz hissediyorum.
resepsiyondaki bayandan tıraş fişi alıyordum;
-ne tıraşı olacaksınız efendim, saç mı?
+ense tıraşı.
-tamam zaten saça giriyor o.
arada bir de olsa ensede sivilce cikmasina nedem olan ve hayattan sogutan olaydir. bir de hep kuyruk olusur bende cok uyuz oluyorum ona belirtmek istedim.
yanlar kisa, ortasi kuyruk seklinde bir tirassa kelimelerin kifayetsiz kaldigi durumlardan biridir.
otur da enseni keselim yürü de trasini gorelim durumu.
saç kesimi 7 lirayken ense trasinin 3 lira olması kapitalizm değil de nedir?
yürüyünce görülendir.
çoğu insan tarafından merak edilen tıraştır.

yürünmesi istenir karşıdakinden. bu şekilde ense tıraşı görülebilecektir.

sanırım ense tıraşı, önemli.
berberleri hijyenik bulmadığım için donanımlı tıraş makinesi aldım yine tıraş olmaya berbere gidiyorum.
100 kepekli herifi tıraş etmiş bir makineyle tıraş olmak asadaf gerçekten çok sert.
sevmediğimiz insanların görmek istediğimiz bölgesi.
sakın ha sakın jilet vurmayın. her zaman makine. acayip uğraşırsınız sonra, her taraftan kök çıkar.
Bugün oldum.burun kıllarını da aldırdım.
senin de tıraşla bir sorunun var ama çözemedim. zaten şurada akli dengesi yerinde olan bir insan yok.
Genelde yürüyerek gösterilir.
Bu amina kodugumun berberlerinde ense ve tepe ayrimi yapabilme kabiliyet ve becerisi yok sanirim. Enseyi az inceltelim, ustler ve tepe kalsin diyorsun. Tiras sonunda sik kafali japon askerine donusturup atiyor.
Bugün oldum.
özellikle present perfect ense tıraşı çok hoş görünür...
güncel Önemli Başlıklar