1. 1.
  okuduğunuz takdirde size bir şeyler katacak olan başlık. mesela ön yargılarınızdan kurtulacaksınız; çünkü ben söylenenlerin doğru olmadığını kanıtlamak için ensarcı hocamla koca bir gün ve gece geçirdim.

  lütfen beni yargılamayın. sizler gibi düşünmüyorum diye dışlamayın. çocukluğumun geçtiği ensar vakfı için kötü düşünmemi beklemeyin. yıllarımı, başlıkta bahsettiğim hocayla birlikte ensar vakfında geçirdim. bana dini hikayeler anlatacağı zaman önce beni kucağına oturtur, sonra şeker verir ve bir yandan o tatlı sesiyle okurken bir yandan da pamuk gibi elleriyle okşardı beni. bütün bunları odaklanıp, güzel bir dini eğitim almam için yaptığını biliyorum. şöyle de bir durum var ki; bazen nedenini bilmesem de tedirgin oluyordum hocamın kucağındayken. herhalde sıkıldığım içindir. çocukluk işte ne olacak..

  neyse işte gelelim gülhane parkı gezintimize. bu gezintinin amacı, çok yakın olduğumuz eski günleri yad etmek idi. gülhane'yi seçme sebebimiz ise orada öpüşüp, yiyişen çift bol olduğundan; bu kötü örnekleri görüp kendimize ders çıkarmak, dinin gerektirdiği şekilde kendilerine uyarılarda bulunmak ve toplumun ahlakının daha fazla bozulmasına müsaade etmemekti.

  bir kaç çifte denk geldik ve hocamla beraber gerekeni yaptık. sonra da biraz kendimize vakit ayıralım diyerekten gülhane çimenlerinde tıpkı eski günlerde olduğu gibi dip dibe, kucak kucağa adeta kardeşçesine dini sohbette bulunmanın keyfine vardık. gün içinde böyleydi. son olarak geceyi birlikte geçirmek için vakfa gittik.
  4 -23 ... tutunacak dal arayan adam
 2. 2.
  ensarcı hocamla gülhane gezintimiz 2017
  14 -1 ... yforyazar
 3. 3.
  dikkat çekmeye çalışan bir gezintidir sanırım.

  bizimde elimize muz verip bekletmişlerdi, şüphelenip yemiştim. anılarımız pek uyuşmuyor sanırım. *

  edit: tamamını okuyunca anladım ki uyuşuyormuş. swh
  1 ... darknessoldfriend
 4. 4.
  bence bu adam sorunlu bi okuyun entrylerini hastaysa da geçmiş olsun

  (bkz: ya sen manyağın tekisin be olum)
  4 -1 ... mosinnagant
 5. 5.
  sonu senin için iyi bitmeyecek olan gezinti sanırım.
  1 ... defansagelsenize lan
 6. 6.
  tutunacak dal aramanın gereksizliğini anlatan güzel serin bir gezinti yazısıdır.

  tutunacak bir dal uzatmışlar sen de tutmuşsun. yaşın 18 üstüyse tuttuğun dal seni ilgilendirir.
  1 ... yeksin
 7. 7.
  Nickini değiştir, "dalyarak" yap.
  2 ... realdeal
 8. 8.
  Ört bas da edilse 50 kadar çocuğun tacize uğradığı bir olayı makara malzemesi yapmak iğrenç.
  9 -2 ... strawberry blonde
 9. 9.
  anlama kabiliyeti zayıf yazarları bize göstermiş olan başlık. iyi okuyun. bu başlığı açma amacım zaten ensar vakfı hakkında söylenenlerin ve yaratılan izlenimin yalan olduğunu göstermek. bunu en yukarıda belirttim. ört bas edildi diyorsunuz bu sizin bahaneniz bir iki yerde kötü şeyler yaşandı diye koca bir yardım kuruluşunu kötüleyemezsiniz. 50'ymiş hadi oradan.

  edit: ek olarak belirtmek isterim ki ben neden tacize uğramadım? ben de gittim ve gördüm ortamı.
  -1 ... tutunacak dal arayan adam
 10. 10.
  ensar vakfı süzme orospu çocuklarını barındıran ve haysiyetsiz bir takım kişilerce desteklenen sapık bir organizasyondur. son olayda onlarca çocuğun istismara uğramış olmasının sorumluluğu tamamen kendilerinde olmasına ragmen (çaycısından yönetimine kadar) yüzleri bile kızarmadan, iktidar desteğiyle arsız bir şekilde varoluslarını surdürüyorlar. bu vakfın evveliyatında da benzer olaylar yaşanmıştı.

  mevzuya gelecek olursak, bu olanları örtbas etmeye çalışmak, görmezden gelmek, olmamış gibi davranmak, korumak, savunmak, hele ki dalgaya almak, daha ağır bir orospu çocukluğu gerektirir.
  kendi ailemden dahi bir kişi bile olsa yukarda yazdıklarımı yapan, tavrım değişmez.
  1 -1 ... 0fu0