bugün

deve kuşu tadında hayat yaşayan insanlardır. işlerine gelmeyen şeyler olunca kafalarını kuma gömerler ama işlerine gelen şeylerde yani mağduriyet çıkartabilecekleri şeyler olduğunda atmaca gibi avlarına saldırırlar. bakınız kabataş yalanı. bu yalanın neredeyse tüm ortakları aynı tarzda insanlar..
ben türbanlı kadınların başörtüsü meselesinden başka bir konuda duyarlılık gösterdiklerini hiç görmedim. dikkat edin ensar vakfında ve diğer kuran kurslarında yaşanan tacizler için ya da aladağ yangınında ölen çocuklar için mütedeyyin kadınlardan tek laf duymadık.

bakın bir şeyi eleştirirken kurumlar, kişiler üzerinden gitmek zorunda değilsiniz. ama en azından çıkıp bu tip vakıfların, cemaatlerin denetlenmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. bu kadarı da zor olmamalı. ama tek kelime edemiyorlar. çünkü ideolojilerine tapınıyorlar ve gücü kaybetmek istemiyorlar.

vicdanları kiralık.
ya onlar öyle hakkaten. sadece türbanlılar diye sınırlamamak lazım. bu mütedeyyin insanlar niyeyse böyle herhangi bir konuda objektif olduklarını ben hiç görmedim. bir şey işlerine yarıyorsa varlar yoksa yoklar. başkalarının hakları falan zerre umurlarında değil.
protesto mu ?

bir kereden bir şey olmaz demişlerdi.
kurumlar suç işlemez suçu işleyen kurumların içerisinde bulunan çalışan bireylerdir. evrensel hukuk suç bireyseldir der ve cezayı da bireye keser.
bu nedenle bir kurumun çatısı altında bir suç işlenirse bu suçu işleyen ve varsa buna göz yuman bireyler yargılanır.

iş bu nedenle niyet belli olunca yaptığınız duyarı sikiyim...
Çocuk tecavüzü onları rahatsız etmemektedir. Ama Mustafa ceceli hakkında kötü konuşursanız kudururlar.
çocuklarını siken şeriatçılara duydukları muhabbetten kaynaklanan hadise. çocukları şeyh yarrağını yedikçe şükür çekiyorlar.