1. 1.
  "kadının korunması için hazırlanmış fakat bu noktada etkili olmadığı açıkça görülen, yürürlükte kalmasının toplumsal bir fayda sağlamayacağı anlaşılan bir sözleşmede ısrar etmek de gelinen nokta açısından doğru olmayacaktır." şeklinde özetlenebilecek açıklamadır.

  "sözleşmenin 3. maddesinde yer alan 'aile' kavramının içine 'birlikte yaşayan bireyler' de dâhil edilmektedir. binlerce yıla dayanan anadolu kültürüyle yoğrulmuş bu topraklarda 'aile' olmanın temelinde evlilik bulunmaktadır. evliliğe dayanmayan aile kavramının kabul edilmesi mümkün değildir."

  "sözleşmenin 4. maddesinde geçen 'cinsel yönelim' ifadesinin kapsamına kadın, erkek ve diğer tanımlamalar girmektedir. şiddete karşı hazırlanmış bir sözleşmede bireyi tanımlayan en iyi ifade 'insan' olmalıydı. toplumun tepki gösterdiği, dinimiz tarafından yasaklanmış tercihlere zımnen müsamaha gösterecek bir oluşum içerisinde olamayız."

  ensar vakfı nın istanbul sözleşmesi açıklaması
  9 -4 ... zalahani
 2. 2.
  Ensar vakfı kim lan siz önce erkek çocukların üzerinden çekin ellerinizi!
  9 -5 ... gothmog15
 3. 3.
  bunyesinde erkek cocuklarina tecavuz edilen vakif cikmis istanbul sozlesmesi hakkinda sacma fikirlarini beyan ediyor!

  sadece turkiye de olan garipliklerden biri!
  9 -5 ... crossd
 4. 4.
  Haklı oldukları gerçektir.
  Bi tane şerefsiz yüzünden vakfı yâda bir oluşumu hedef alanlar da zaten istanbul sözlemesini oraya buraya çeken mallardan.
  Okullarda o kadar tecavüz taciz olayları oluyor bunların kafasına göre okulları kapatalım o halde.

  Chp de o kadar tacizci tecavüzcü mevcut mesela orayıda kapatalim deyince de zıplarlar.
  3 -12 ... desifreleyici
 5. 5.
  sizin gibi oluşumların ta amına koyayım. sapık götverenler.
  7 -5 ... mastor
 6. 6.
  Keşke bu sözleşmeyi akli mantıği özü sözü temiz insanlar eleştirse.
  3 -1 ... atlant isten gelenadam
 7. 7.
  Istanbul sözleşmesinin uygulanabilirliği tartışılır, yargı sistemi tartışılır, aile politikaları tartışılır, emniyetin yaptırım gücü tartışılır, toplumun kadına yönelik yaklaşımı tartışılır ama Ensar vakfı gibi bir kuruluşun bu konuda fikir beyan etmesi... Orada dur işte.
  Fikren ve bedenen(!) sahip olmaya çalıştıkları kitleleri yönlendirme amaçlı yapılmış bir paylaşım.
  5 -2 ... yani herhalde sanirim galiba
 8. 8.
  Bünyesinde onlarca erkek çocuğuna tecavüz edilmiş bir vakfın yaptığı açıklamadır. Normal bir ülkede yaşıyor olsak yaşanan olaylardan sonra o vakıf üstüne benzin dökerek yakılırdı, adamlar çıkmış bir de açıklama yapıyor, yüzsüz herifler.
  2 -2 ... temirata
 9. 9.
  ensar vakfı nın manifesto niteliğindeki açıklamasıdır. tecavüz olayını sürekli söyleyen ibnolar bi kişinin yaptığını bi oluşuma mal edemezsiniz. biz sizin chp otobüsünde çocuklara taciz ettiğini yazıyor muyuz hııı ? hani ahlak edebiyatı yapan tipler bunu da söyleyin hadi naşş.
  1 -5 ... frank lucas
 10. 10.
  mantıklı bir açıklama olmuş.
  2 -2 ... watisyurneym