bugün

bizim belediye başkanı, vali emniyet müdürü, bakan ve milletvekillerimizin her türlü yolsuzluğa, "ruhsatsızlığa", kaçak yapıya, yasadışılığa izin verdikten sonra *, olan olup, binalar yıkılıp patlamalar gerçekleştikten sonra enkaz ziyaret etmeleri alışkanlığını anlatır ifadedir.

sebep?

bu devlet adamlarının başkanların falan olay gerçekleştikten 5 dakika veya 5 saat veya 5 gün sonra gelmesinin bir manası-kıymeti-ehemmiyeti yokk...

olay anından 5 dakika sonra gelen ambulans-itfaiye-polis * önemlidir, ama makam sahibi heriflerin kameralar karşısında "inceleme" yapması, bizim hiç de sikimizde değildir.

belediye başkanı olarak sayın topbaş'ın yapması gereken topkapıda meydana gelen patlamada, o işyerlerine ruhsatsız çalışma izni vermemekti. orada ruhsatsız şekilde çalışan firmalar-insanlar olmasaydı böyle bir patlama olmayacak-olsa bile bu denli bir can kaybına yol açmayacaktı. orada çalışan onlarca insanın sosyal güvenceye sahip olup olmadığı ayrı bir konu.

ey belediye başkanı-vali-emniyet müdürü suçları-hadiselere önleyici tedbir alıyorsanız alın almıyorsanız da orada kalabalık edip, ambulansların-itafaiyelerin çalışmasına mani olmayın.

sizi orada gördüğümüz için hiçbirimiz, "aman bak belediye başkanım hemen olay yerine intikal etti, incelemelerde bulunuyor" diye düşünmüyoruz...

gerçekleşen bu olayda "her suçlunun suç mahaline geri döndüğü gerçeği"nin bu kadar çabuk gerçekleşmesi hayret ediyoruz sadece. ve suçlunun/suçluların yakalanıp kodese tıkılmasını beklerken, onlara mikrofon uzatılıp "sayın valim-belediye başkanım-emniyet müdürüm meydana gelen elim olayla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?" diye sorulmasına hayret ediyoruz/kahroluyoruz.

orada hayatını kaybeden- enkaz altında kalan- yanan biz de olabiliriz bunu biliyoruz. ama siz makam odanızda hiçbir zaman bir enkaz altında kalmayacak olmanın güven duygusuyla, uzatılan mikrofonlara pişkin pişkin "çok üzgün olduğunuzu" söyleyebiliyorsunuz.

sizin üzgün olup olmamanız umurumuzda değil "sayın ilgili"!!!

benim-bizim umurum(uz)da olan, orada ölen ya da yaralananlar ve de onun yakınları, anası babası çocukları.

lanet olsun, olay yerine intikal etmeyin artık. inceleme falan da yapmayın. mikrofonlara üzgün olduğunuzu da söylemeyin.

bu tür hadiseler meydana gelmeden önce önlem alın sadece. lanet olsun size verilen oya, oy verdiğimiz insanların sizi o mevkilere atamasına...
kendince ''bakın ben ülkemde olan bitenle ilgiliyim. buraları toplayın bakim de diyebilirim ama gelip bakıyorum inceliyorum.'' diyerek ilgili olduğunu üstüne basa basa söylemek isteyendir.ne derece başarılıdır bilinmez...
mağdurun yanında olduğunu göstermeye çalışan ama hiç mağdur yaratmamanın bundan daha iyi oy getireceğini düşünemeyen ve dolayısıyla da aptal aptal kazalar ve felaketlerle adeta yardımına koşulacak mağdur yaratmaya çabalayan belediye başkanı, vali, kaymakam, emniyet müdürü vs'dir.
güncel Önemli Başlıklar