1. 1.
  cumhurbaşkanı tarafından anayasa mahkemesi asil üyeliği'ne seçilmiş yeni asil, eski sakarya üniversitesi iibf dekanı hocamız. artık yasama-yürütme-yargı triosunun yargı kolunda kariyerine devam edecektir. başarınızın ömür boyu sürmesi dileği ile hocam.

  not: hocam bütün quizlere sıfır vermeniz de iyiydi onu geri almanız daha iyi oldu. saygılar.
  -1 ... adamin gol diyo
 2. 2.
  cumhurbaşkanı abdullah gül tarafından yök'ün önerdiği, hukukçu olmayan 3 öğretim üyesi arasından anayasa mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiştir. adaylar arasında en çok yurtdışında bulunmuş ve en çok akademik yayını olandır.

  istanbul üniversitesi iktisat fakültesi 1987 mezunu.
  university of warwick'de yüksek lisans, university of manchester'da doktora yapmış.

  ömrü vefa ederse önümüzdeki 21 yıl boyunca anayasa mahkemesi üyesi olacaktır.
  -1 ... magistratus
 3. 3.
  adam gibi adamdır.
  -1 ... mustor
 4. 4.
  sakarya üniversitesindeyken vakti zamanında çalışma sosyolojisi dersinde ingilizce (ya da fransızca) olan kitaptan çeviri yaparak sınıfa kelime kelime not tutturan şahsiyet.

  aynı zamanda maddi durumu elvermediği için çalışmak zorunda olan bir arkadaşım, kendisini devamsızlıktan bırakmamasını rica ettiğinde olumsuz yanıt vermiş, hatta "hayat böyledir işte. kimileri okur, kimileri çalışır, kusura bakma." demiştir.
  ... mor semsiye
 5. 5.
  sakarya üniversitesi insan kaynakları yönetimi bölümünün başkanlığını yapmış daha sonra iibf fakültesinin dekanlığına getirilmiştir.akabinde cumhurbaşkanımız abdullah gül'ün onay vermesi ile anayasa mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiştir. ayrıca duruşu ile herkesi etkileyen bir kişiliktir.
  ... kuto
 6. 6.
  on yıllık dostum arkadaşım,
  idealleri uğruna bu ülkenin ücra köşelerine ulaşmak isteyen eşine destek için kısa bir süreliğine gittiği gurbette katledildi, nedeni ise polise benzemesiymiş.
  bugün ciğerimiz yandı onu kara toprağa urganlarla sallarken, son kez dokundum yeşil kefenine. muhammed mustafa'nın ali'nin şefahati yanında olsun benim kardeşim...
  4 ... bu nick tam yirmi bir harf