1. 1.
  eli yuzu duzgun bir turkucu kardesimizdir.
  Gercek ismim Engin Ayhan. 1984 Almanya Krefeld doğumluluyum. Annem Angelika Ayhan babam Ali Ayhan Yani Aşık Ali Nurşanidir.
  Okul Egitimini Almanya da yaptım ve Lise mezunuyum. Ben Dünyaya geldiğim gün türkülerle tanıstım yani babamın Türküleriyle. Sürekli babam ile beraber çeşitli konserlere gidip ve 6 yasında saz çalmayı ve öğrenmeye karar verdim. Ve cura yı elime alıp babamın desteği ile kendimi epey geliştirdim. 10 yaşlarında Türkü söylemeye başladım. Babamın gittiği konserlere Benide beraber götürüp sahneye çıkartmaya başladı. Aradan yıllar geçtikçe kendimi daha da iyi yetiştirdim. Bir gün babam ile konuşurken baba ben kaset yapacağım dedim . ilk etabta babam (Ali Nurşani) buna karşı çıktı çımkmasında haklıdı çünki babam 45 yıl içerisinde yaptığı bunca emeğinin karşılığını alamamıştı. Benimde aynı durmlara düşmesini istemediği için bana tepki göstermişti. Ama ben babamın haberi olmadan istanbula gittim ve ve babamın kaset yaptığı Firmaya yani Deka Muzik yapımcılık şirketine baş vurdum ve onlarda seve seve kabul ettiler. ilk kasetim olan Adına Bir Çizik Çektim adlı kaseti yaptım. Süpriz bir kasetle babamın karşısına çıktım. Babam icin iyi bir süpriz olmuştu ve artık ok yaydan çıkmıştı. Emin adımlarla sanatıma daha da saygılı olmaya karar verdim. Bana tek destekçim babam Nurşani olmuştur. Beni Türk halk muzigi sevdalısı yapanda Babam Aşık Ali Nurşani olmuştur. Bundan sonrada değerli muzik severler, Türkü sevdalı yüreklerin yanında her zaman en güzemelodioerle babamın son besteleriyle Sizlerle birlikte olacağım. Sevgi yüreğinizden eksik olmasın, Türkülerle kalın, Türkülerle yaşayın aşkımızın aşğı olmadik sevdamızın aşşığı olduk çünki sevgisiz dünyada hiç bir şeyin başarılmıyacağına inandığımız an hep sevdik, yaşamı sevdik, insanları sevdik, doğayı sevdik, sevenleri sevdik kısacası herşeyi sevdik dünyada güzel olan her şeyi sevdik sevgiyle kalın aşkla kalin Türkülerle yaşayın.
  kaynak: http://www.enginnursani.de
  ayrica (bkz: gulom)
  9 ... kaiserstuhl
 2. 2.
  (bkz: adına bir çızık çektim)
  (bkz: mutlumusun)
  2 ... kel kör kirpi
 3. 3.
  annesi almandir.
  2 -1 ... el matador
 4. 4.
  dün gece elbistan-antep yolunda geçirdiği kazada ağır yaralanan,şu anda K.maraş devlet hastanesinde yoğun bakımda olan genç türkücü.Dilerim yoğun bakımdan bir an önce çıkar ve türkülerini söylemeye devam eder.Türküleri ,sevenlerine yaşatmaya devam eder.
  4 ... greens
 5. 5.
  biran önce iyi olmasını dileğimiz türkücü. şuanda yoğun bakımda olmasına karşın tv kanallarında pek üstüne düşülmüş bir haber yapılmadı, artık magazinsel yönü olmadığından mı, bugün o kızla yarın şu kızla olmadığından mı, gazetecilere saldırmadığından mı, sadece işi ile gündeme geldiğinden mi bilinmez, üstüne düşülmedi işte...
  7 ... buyuyunce moderator olucam
 6. 6.
  aldığım haberlere göre iyileşmeye başlamış türkücü.
  ... rage against the machine ulan
 7. 7.
  http://video.haberturk.co...D=37559&k_A=haberturk

  sağlığına kavuşmuştur.
  ... hyperion
 8. 8.
  adana-maraş-antep yöresine gittiğinizde istisnasız her mekanda bangır bangır çalan türkülerini duyabileceğiniz türkücüdür.
  -1 ... mal sahibi
 9. 9.
  bir ya da birden fazla mankenle çıkmadığı, abuk sabuk konuşmadığı, birilerine iftira ya da karalamada bulunmadığı, sadece sanatını icra ettiği için hakkında sadece 8 entry girilmiş, onların da yarısı geçirdiği kazayla ilgili, olan dinlenebilecek efendi adamlardan biri. gerçi bu ülkede reyhani de, çobanoğlu da hakettikleri değeri görmemişlerdir. çok görmemek lazım. şaklabanlık yapmadan gündeme gelinemiyor.
  6 ... uyurken bakan adam
 10. 10.
  de ka müzik yapım aş ile çalışmakta olan türkücüdür. yapımcısı, yanlış hatırlamıyorsam ahmet güder'dir. albümleri, almanya'daki vatandaşlarımız tarafından da yoğun olarak talep edilmektedir. kendi firmasının ağırbaşlarından olmasının yanısıra bir gene aynı firmadan olan meslektaşı latif doğan kadar tanınmamaktadır.

  babası da eski halk müziği sanatçılarından ali nurşani'dir.
  1 ... poisonx