bugün

eli yuzu duzgun bir turkucu kardesimizdir.
Gercek ismim Engin Ayhan. 1984 Almanya Krefeld doğumluluyum. Annem Angelika Ayhan babam Ali Ayhan Yani Aşık Ali Nurşanidir.
Okul Egitimini Almanya da yaptım ve Lise mezunuyum. Ben Dünyaya geldiğim gün türkülerle tanıstım yani babamın Türküleriyle. Sürekli babam ile beraber çeşitli konserlere gidip ve 6 yasında saz çalmayı ve öğrenmeye karar verdim. Ve cura yı elime alıp babamın desteği ile kendimi epey geliştirdim. 10 yaşlarında Türkü söylemeye başladım. Babamın gittiği konserlere Benide beraber götürüp sahneye çıkartmaya başladı. Aradan yıllar geçtikçe kendimi daha da iyi yetiştirdim. Bir gün babam ile konuşurken baba ben kaset yapacağım dedim . ilk etabta babam (Ali Nurşani) buna karşı çıktı çımkmasında haklıdı çünki babam 45 yıl içerisinde yaptığı bunca emeğinin karşılığını alamamıştı. Benimde aynı durmlara düşmesini istemediği için bana tepki göstermişti. Ama ben babamın haberi olmadan istanbula gittim ve ve babamın kaset yaptığı Firmaya yani Deka Muzik yapımcılık şirketine baş vurdum ve onlarda seve seve kabul ettiler. ilk kasetim olan Adına Bir Çizik Çektim adlı kaseti yaptım. Süpriz bir kasetle babamın karşısına çıktım. Babam icin iyi bir süpriz olmuştu ve artık ok yaydan çıkmıştı. Emin adımlarla sanatıma daha da saygılı olmaya karar verdim. Bana tek destekçim babam Nurşani olmuştur. Beni Türk halk muzigi sevdalısı yapanda Babam Aşık Ali Nurşani olmuştur. Bundan sonrada değerli muzik severler, Türkü sevdalı yüreklerin yanında her zaman en güzemelodioerle babamın son besteleriyle Sizlerle birlikte olacağım. Sevgi yüreğinizden eksik olmasın, Türkülerle kalın, Türkülerle yaşayın aşkımızın aşğı olmadik sevdamızın aşşığı olduk çünki sevgisiz dünyada hiç bir şeyin başarılmıyacağına inandığımız an hep sevdik, yaşamı sevdik, insanları sevdik, doğayı sevdik, sevenleri sevdik kısacası herşeyi sevdik dünyada güzel olan her şeyi sevdik sevgiyle kalın aşkla kalin Türkülerle yaşayın.
kaynak: http://www.enginnursani.de
ayrica (bkz: gulom)
(bkz: adına bir çızık çektim)
(bkz: mutlumusun)
annesi almandir.
dün gece elbistan-antep yolunda geçirdiği kazada ağır yaralanan,şu anda K.maraş devlet hastanesinde yoğun bakımda olan genç türkücü.Dilerim yoğun bakımdan bir an önce çıkar ve türkülerini söylemeye devam eder.Türküleri ,sevenlerine yaşatmaya devam eder.
biran önce iyi olmasını dileğimiz türkücü. şuanda yoğun bakımda olmasına karşın tv kanallarında pek üstüne düşülmüş bir haber yapılmadı, artık magazinsel yönü olmadığından mı, bugün o kızla yarın şu kızla olmadığından mı, gazetecilere saldırmadığından mı, sadece işi ile gündeme geldiğinden mi bilinmez, üstüne düşülmedi işte...
aldığım haberlere göre iyileşmeye başlamış türkücü.
http://video.haberturk.co...D=37559&k_A=haberturk

sağlığına kavuşmuştur.
adana-maraş-antep yöresine gittiğinizde istisnasız her mekanda bangır bangır çalan türkülerini duyabileceğiniz türkücüdür.
bir ya da birden fazla mankenle çıkmadığı, abuk sabuk konuşmadığı, birilerine iftira ya da karalamada bulunmadığı, sadece sanatını icra ettiği için hakkında sadece 8 entry girilmiş, onların da yarısı geçirdiği kazayla ilgili, olan dinlenebilecek efendi adamlardan biri. gerçi bu ülkede reyhani de, çobanoğlu da hakettikleri değeri görmemişlerdir. çok görmemek lazım. şaklabanlık yapmadan gündeme gelinemiyor.
de ka müzik yapım aş ile çalışmakta olan türkücüdür. yapımcısı, yanlış hatırlamıyorsam ahmet güder'dir. albümleri, almanya'daki vatandaşlarımız tarafından da yoğun olarak talep edilmektedir. kendi firmasının ağırbaşlarından olmasının yanısıra bir gene aynı firmadan olan meslektaşı latif doğan kadar tanınmamaktadır.

babası da eski halk müziği sanatçılarından ali nurşani'dir.
kahramanmaraş ve yöresinin en sevilen türkücüsüdür, almanya dogumlu olmasına ragmen bir türkten daha iyi türkü söylemektedir.
kavruk tenli, esmer , bazen tek kaşlı türkücü imajı beynimize işlemişken bu arkadaşın klibini izledim, bir sıfata bakıyorum birde türküye, diyorum içimden ulayn bu işte bir gariplik var sanki jean claude van damme yada matt daemon un amcaoğlu şarkı söylüyor, meğerse anası almanmış bu türkücümüzün. Kaliteli türküleri var..
alemci cenahtandır kendisi, çok pis yeni rakı içer. inşallah sahtesine denk gelmez de o temiz sese uzun yıllar kulak veririz.
antepli, alevi ve pkk lıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=a0WLQ9yxPWc

bu ülkenin ekmeğini yiyip bu vatana hainlik yapanlardandır.
tarafını belli etmiş pkk sempatizanı.

http://www.youtube.com/watch?v=a0WLQ9yxPWc
pkk lı olduğunu görünce şaşırtmamış, alman ve alevinin çocuğudur. bu ülkenin ekmeğini yeyip hainliğini utanmadan türkçe anlatan soysuzdur.
aryan türkücüdür. ezber bozar. bu yaşta neler çekmiş olabilir ki de dedirtebilir.
genç yaşında babasının yardımıyla gerçekten çok güzel müzikler yapıyor takdir etmek lazım. söylenenlere göre türkiye de en çok onun albümleri satılıyormuş. resmi rakamları bilerek açıklamıyorlar. mutlumusun albümü bir milyon tirajını aştığından bahsediliyor. şayet doğru ise benim diyen starı un çuvalı gibi dağıtmıştır.
Bir zamanlar gülom adlı türküsü ile tanınmış olan türkücü.
iphone 4s kullanan arkadaşla metrobüs yoluculuğu yapılıyordur;
+ ya hadi müzik dinleyelim çok sıkıldım.
- tamam ama benden dinleyelim senin telefon dandik ses bile çıkmıyor.
+ iyi bakalım.
playlist açılır.
50 cent - in da club.
50 cent - candy shop.
engin nurşani - gülom.
+ hahaha bırak ya en azından benim müzik zevkim var, dandik telefonumdan dinlerim.
gülom türküsünü severek dinlediğim biriydi.
annesi alman olmasına ve almanya'da yetişmesine rağmen türkü söylemesini takdir ederdim.
an itibariyle pkk sempatizanı olduğunu öğrendim.
şaşırdım açıkcası.
Harika bir sese sahip türkücü.Bu adamın 2005te çıkardığı "mutlumusun" albümü resmen bir şaheserdir.Metal müzikte Metallica için master o f puppets ı,slayer ın reign in blood u neyse o albümde türk halk müziğinde (21. yüzyıl için) odur.Pkklı olması üzmüştür.
bağlama ustası olarak kimsenin tepkisi almayacak kadar ustadır kendisi. söz konusunda ise bazı kelimelerini ya da söz kalıplarını dini bilgiden yoksunluğuna bağlıyorum. dinledikçe bağımlılık yapar. bir zamanlar tiksindiğiniz bir söz dizinini zevkle dinlediğinizi fark edersiniz. kendinizden bir parça bulursunuz; belki de parça zihninizde yer ettiği için parçayı yaşamaya başlarsınız bilemiyorum. sonuç: 404 not found error.
http://m.youtube.com/watch?v=IpNfxXeOMbc

bağlamayı ağlatan türkücü. kafa kıyakken daha sağlam söylemiş.
sana çok bağlıydım ümüdüm vardı..
güncel Önemli Başlıklar