1. 1.
  ahiretlik adamdır. ülkenin tanımadığı dolayısıyla sahip çıkamadığı önemli ruhbilimcilerindendir.( psikiyatrist ) aynı zamanda yazardır da. roman , inceleme alanlarında yazar. insan olmak adlı başucu kaynağı insan olanın elinden düşmemelidir. nevrozlar ve gündelik hayat teorilerini anlatır.
  5 ... waldorf
 2. 2.
  insan olmak isimli harika kitabın yazarı kişidir. kilometrelerce öteden saygılar sunuyoruz kendisine.. okuyalım, okutalım..
  3 ... beyazyelkenli
 3. 3.
  kızarmış palamutun kokusu gibi acayip isimli ama şahane bir kitaba sahip yazar. bir sikkenin peşinde zamanda yolculuklar yapılıyordu felan. güzeldi.
  2 ... sosyalpenguen
 4. 4.
  Uzmanlık alanı psikiyatri olan Engin Geçtan 1975-1987 yılları arasında meslek dışı okuyucular tarafından da ilgiyle karşılanan dört kitap yazdı. Çok sayıda basım yapmış ve yapmakta olan ve kendi bilimsel disipliniyle ilgili bu dörtlünün ardından, (insan Olmak, Varoluşçu Psikiyatri, Normaldışı Davranışlar, Psikanaliz ve Sonrası) psikiyatri alanının çerçevesinden çıkma isteği doğrultusunda roman-senaryo çalışmalarına başladı. dört farklı üniversitede öğretim üyeliği yapmış olan Engin Geçtan halihazırda üniversitedeki part-time görevi dışında klinik çalışmalarını psikoterapist olarak sürdürmektedir. *
  3 ... meister writer
 5. 5.
  psikiyatrist tarafından kitapları önerilen yazardır.
  2 ... aci biber
 6. 6.
  edebi yapıtları:
  dersaadet'te dans 1996
  bir günlük yerim kaldı ister misiniz? 1997
  kırmızı kitap 1999
  kızarmış palamut'un kokusu 2001
  tren 2004
  kuru su 2008

  edebiyat dışı:
  psikodinamik psikiyatri ve normaldışı davranışlar 1975
  insan olmak 1983
  psikanaliz ve sonrası 1988
  varoluş ve psikiyatri 1990
  kimbilir? 1998
  hayat 2002

  seyyar,söyleşiler 2005
  3 ... mayis
 7. 7.
  sadece akademik çevreye değil, tüm insanlara hitab eden kitaplar yazmıştır. kesinlikle üstün bir insandır, hayat hakkında yaptığı tespitler ve örneklemeler oha dedirtir insana. en büyük dileklerimden biri kendisiyle karşılıklı sohbet edebilme lüksüne erişmektir.
  1 ... aelfric
 8. 8.
  Öğrencisi olmaktan onur ve mutluluk duyduğum; bütün öğrencilere klinik psikolojiyi sevdiren; klasik batı psikiyatrisinin dışına çıkarak Doğu bilgeliiğiyle konulara yaklaşan ve sanıyorum halen Boğaziçi'nde öğretim üyeliği yapan değerli psikiyatrist ve yazar. Bütün kitapları başucu olmaya layık ise de özellikle Hayat adlı kitabı her okuyana yeni uufaklar açacak niletiktedir.
  2 ... cartagena
 9. 9.
  hemşirelik eğitimine değişik bir boyut getireceğini düşündüğüm 'eleştirel düşünme' adlı dersin hocaları tarafından 'hayat' isimli kitabının tavsiye edilmesiyle tanışılan ve bolca memnun olunan, neden bu kadar az tanındığı merak uyandıran kişidir. *
  2 ... deep blue
 10. 10.
  bugün d&r raflarında gezinirken gözüme çarpan, arka kapak yazısındaki: "bir şeyi kaybedince bir başka şeyi kazanıyor olduğuna inanmak, insan denen mahlukun kendine karşı çevirdiği hilelerden en acımasızı olmalı." cümlesiyle dikkatimi çeken, "alsam mı almasam mı?" kararsızlığı yaşarken içimdeki sesin ısrarla "al, al, kesinlikle al. çok iyi kitap çıkacak." demesi neticesinde aldığım ve böylece kendisiyle tanıştığım, okuduğum onca sayfadan sonra önünde saygıyla eğildim kıymetli yazar.
  1 ... hayrullah abinin izinde