bugün

hayırlı bayramlar arkadaşlar...

mübarek kurban bayramında yüzümüz nurla, içimiz imanla, takkelerimiz şeker ve parayla dolsun inşallah. müslüman sözlük yazarlarının yanaklarından mıncırır, inançsız yazarların da en kısa zamanda iman nuruyla irşat olmasını temenni ederim...

bugün öyle bir şey yaşadım ki,
manevi kapılar bir kez daha açıldı önüme;
bugün öylesine bir nur yağdı ki,
ölmeden önce yükselicem sandım göğe...

en ön saftan yerimizi kapmak için sabahleyin erkenden kalkıp abdestlerimizi aldık salih'le. banyoda birbirimizin poposuna sıcak su sıçratıp şakalaşarak son derece keyifli anlar geçirdik. saçlarımız ipek gibi, kokumuz bebek gibiydi. son olarak koltuk altıma hacı yağı roll on'u sürüp, saçlarıma banu alkan'ın gül kokulu ''neremi'' parfümünden sıktım. medine'den getirdiğimiz kuzu figürü işlemeli takkelerimizi takıp, yol boyunca hoplayıp zıplayarak ''Hayyalelsalahhh, Hayyalalfelahh'' diye bağırdık. sesimize uyanan ve bize katılan mü'minlerle yol boyunca sallallahu aleyhi ve sellem ilahisini söyleyip mahallemizin bereketine bereket kattık. huşu içinde gidiyorduk saâdet tacını takıp Yüce Allah'ın manevi huzuruna yükselmeye...

salih camiye girer girmez akrobatik taklalar atarak en ön saftan yerimizi kaptı. vaaz esnasında aramıza sızan bir ateist çırılçıplak soyunup allah yok pankartı açınca gezi parkı eylemcileri gibi provoke olup takkelerimizle bir güzel dayak attık. ateisti namaz kılmaya gelen kahraman türk polislerine teslim edip tekbirimizi getirdik. namazımızı muhteşem bir uyumla kılarken salih'in namaz sırasında iki kez yanıldığına şahit oldum. bayram namazı için yaptığımız onca idmandan sonra hata yapmasının hesabını eve gidince sorarım düşüncesiyle namazımı nihayete erdirip dışarıya çıktım. iman nuruyla irşat ettiğim tüm ateistler ben camiden çıkar çıkmaz önümde saygı duruşuna geçip elimi öptüler. hepsine dün gece okuduğum şekerlerden verip, ellerine beşer rtl sıkıştırdım. müslüman olmaları sonucu yüzlerinde tezahür olan nur görülmeye değerdi...

herkesle teker teker bayramlaşıp kucaklaştıktan sonra bu yıl keseceğimiz kurbanı seçmek için salih'le birlikte kurban pazarına doğru yürüdük. kurban pazarında hayvan dışkılarının kokusu çok ağır olsa da kıçlarını yıkamayan ateistlere göre çok daha tahammül edilebilir bir koku hakimdi. salih koyunlarla oynamaya gidince pazarlık yapmak için tüm satıcıların malum yerlerine göz atarak kürt bir satıcı aradım. sonunda tam aradığım satıcıyı görünce yanına gidip pazarlık etmeye başladım. satıcı bir kürtten bekleneceği üzere oldukça dürüsttü, ceketimin yakasındaki ak parti rozetini de görünce oldukça tatlı bir pazarlığa başladık. kurbanlığı beklediğim üzere bu sene de oldukça ucuza getirmenin sevinciyle, salih'le koyunu el arabasına koyup düüüt düüüt diyerek evime doğru gitmeye başladım. ağır adımlarla yürüyüp, aşkın ile aşıklar ilahisini yüksek sesle söylerken gözüme evlerinin bahçesine rakı masası kurmuş bir baba oğul takıldı. ulan bari mübarek bayramda ağzınıza sürmeyin şu naleti diyecekken çocuğun engelli olduğunu fark ettim. durumu idrak edebilmek için hemen çalıların arkasına saklanıp izlemeye koyuldum:

engelli çocuk: babağğğ amağğ istemi mi yorum ben o kömtü çook ok köttü bir şey.

kemalist baba: iç hadi lan, bunu içemeyene erkek denmez. iç sen kemalist çocuğusun içmezsen yine bağlarım seni bodruma.!

engelli çocuk: ba ba bağ ama günahh dedi nihat hat hat hatipoğlu hocağğ.

kemalist baba: ya bırak o adamı şimdi. kaç arkadaş onun yüzünden alkolü bıraktı, birlikte bi karıya bile gidemiyoruz artık. iç hadi, iç yoksa vurucam bi tane.

engelli çocuk: ta mam ba bağcım vuvuvuvurma no lursun

kemalist baba: afferin benim oğluma. aslan beee. atamız da ne içermiş rakıyı ya. ey atam, güzel atam, sen kalk da ben yatam!

şok olmuştum... adam resmen gözümün önünde engelli garip oğluna içki içiriyordu. buna tahammül edebilmem mümkün müydü?

etu: selamün aleyküm! birader bi baksana sen.. az gelsene bakayım buraya. seninle bi konuşalım.

kemalist baba: hoop. sen kimsin? geleceksen sen gel otur buraya. rakımız var mis gibi, mezemiz de var ohhh.

etu: oturalım bakalım, karnım da açtı zaten akoyim. kavun falan var mı ?

kemalist baba: olma mı ya, oğlum getir bakayım oradan bize bi kavun.

etu: dur birader çocuk nasıl getirsin yarım haliyle, ben alırım. otur evladım sen.

kemalist baba: ee ne konuşacaktın bakalım, iki tek atalım.

etu: yok, ben hayatım boyunca ağzıma sürmedim o mereti. zaten bu konu hakkında konuşmak için çağırmıştım seni. şimdi bak kardeş, kendin içiyorsun yoldan çıkmışsın allah'tan korkmaz kuldan utanmazsın eyvallah. ama utanmıyor musun ufacık çocuğa zorla rakı içirmeye ? yazık değil mi ulan ufacık bebeye ? bu çocuk büyüyünce senin gibi leş kokulu bir alkolik mi olsun ? rakı parasını çıkartmak için engelini de kullanarak e-5'te mi dilensin ulan şerrrefsiz köpek ?

kemalist baba: ne diyorsun lan sen benim evimde böyle konuşmaya nasıl cüret edersin ? elimden bi kaza çıkmadan siktir git takkesini sktimin gavatı!! sen de ayak altında dolaşma lan salak velet. şakkkk...!!!

takkemden vurulmuşa dönmüştüm işte o anda. kıldığım tüm namazlar, tuttuğum tüm oruçlar, salih'le olan tüm güzel anılarımız gözlerimin önünden ağır ağır geçti... vicdansız baba zavallı çocuğuna hiçbir sebep yokken vurmuştu. işte alkol bu denli lanet edilesice bir şeydi. o çocuğun ne suçu günahı vardı ? atamızın, o büyük insanın neden sadece kötü huylarını alışkanlık edinirlerdi bu insanlar kendilerine ?

gözlerimde cehennem ateşi yanıyordu sanki. rakı şişesini masadan aldığım gibi vicdansız babanın kafasına geçirdim. hadi lan bana vursana hadi kendi gücüne göre birine vuramıyorsun di mi diye bağırarak cüneyt arkın gibi hareketler yaptım. sonra adamın üstüne çıkıp, takkemle çılgınlar gibi vurmaya başladım. salih koşa koşa gelip içgüdüsel olarak yere dökülen rakıyı yalamaya başlayancı adamı bırakıp, salih'in patisinden tuttuğum gibi el arabasına koydum ve vicdansız babanın yanına döndüm. çenesinden tutup, ''bir daha bu çocuğa vurursan ya da herhangi bir şeyi zorla yaptırırsan, senin rüyana girer 40 gün 40 gece ak parti mitingi yaparım ulan.'' dedim. bir hayli korkan adam ben bırakır bırakmaz oğluna sarılıp özür diledi. bu sırada batman karizması yaratmak için kaçıp rögar kapağının altına saklandım. oğluna sayemde bir daha asla zulüm etmeyecek olan baba teşekkür etmek için döndüğünde beni göremedi... kalp gözü açılmıştı ne de olsa, çıplak gözle görse ne fark ederdi ki ?

her evliyanın yapması gerekeni yapmanın haklı gururuyla el arabasının yanına döndüğümde kurbanlık koyunumuzun firar ettiğini fark edince salih'in ensesine şaplatıp kafan neredeydi dedim. onun da suçu yoktu aslında, her daim gül suyu kokan evimize bir kez olsun rakı ya da herhangi bir alkollü içecek girmemişti ki. yere dökülenin rakı olduğunu bilse yalar mıydı hiç ? kurbanlık koyunumuzun ilerideki çimlerde otlandığını görünce mutluluk sarhoşluğuyla gel kuçu kuçu diye bağırdım. koyun da şaşırıp korkmuş olacak ki bir anda allah ne verdiyse koşmaya başladı.

ben de koşmaya başladım kurbanlığın arkasından. sanki vücuttan ayrılıp bir ışık hüzmesi haline geliyordum yavaş yavaş. koşarken gözümden akan yaşlar afrika'daki kuraklığı bitirebilecek kadar fazlaydı. yine yapmıştım ne de olsa evliyalığımı...

sonuna dek açılmıştı bana cennet'in kapıları.
her biri bana gel diye usulca fısıldıyordu kulaklarıma...
naz yapıyordum gerdeğe hazırlanan bakire bir gelin gibi.
koşuyordum sonsuzluğa, açıyordum gonca bir gül gibi...
yine yapmıştım evliyalığımı...

http://www.youtube.com/wa...age&v=q7MbrJn5iJo#t=0
bu saatte açılacak en zorlayıcı konudur.
Burda kemalist babanin kemalist kısmıni niye vurguluyosunuz anliyamiyorum sizi. Bunlari yapmak icin illa kemalist olmaya gerek yok kemalizmi niye karalamaya calisiyonuz onuda anlamis degilim...
bir 5 yaşındaki çocuğuna tecavüz edip öldüren şeriatçı baba değildir.
rezil bir pisliktir.
adı üstünde kemalisttir. fazla söze gerek yoktur.
Kemalistliginden kaynaklanir. Biranin faydalari diye brosur dagitirdi halka bunlarin babasi. Bir bardak bira 10 litre sute esit degerdeymis. Masallah.
Günahkar babadır. Etuuu olayı iyi anlatmış. Malaasef var böyle adamlar. Zorla küçücük çocuklara içki içiriyorlar ve bunun adına eğlence diyorlar. Fotoğrafını paylaşıyorlar. Hepsi inançsız zavallı kişiler. Daha doğrusu kişiliksizler.
Zencilere tecavüz ettirilmelidir.
Engelli çocuğa zorla namaz kıldıran yobaz baba, Engelli çocuğa zorla oruç tutturan dinci baba, engelli çocuğa zorla taciz eden imam bu başlığın bunlardan bir farkı yok ha bok ha kaka bak dalgana.
Zavalli babadir. Kemalist olmakla acinacak hale gelmis babadir. Cocuk en azindan engellidir ama baba maalesef kemalisttir. Yazik.
safiye ayla hocamızdan, "izmir'in dağlarında yarraklar öter" türküsünü dinlemiştir büyük ihtimal. cumhuriyet kokan bi parça.
yavşaktır.
(#21640845)
sorsan batının muasır seviyesine ulaşmak için yaptım diyecek olan mikrop.
Antipatinin nirvanasını yaşayan kişinin gerçekler ile hayalleri karıştırmasından ötürü gerçekleştiğini iddia ettiği olaydır.
hayal dünyası ürünüdür. kuduz ite su gösterince kuyruğunu araya alıp kaçar. bunlarda atatürk ü görünce aynı pozisyona düşüyorlar...

muhatap olmamak lazım çünkü umutsuz vaka...
Kemalistliğiyle değil kişiliğiyle eleştirilmesi gereken babadır.