Advertisement

 1. 1.
  Hayvan oğlu hayvan.
  2 ... berk1905
 2. 2.
  adam değildir.
  2 ... gordonlevyeliman
 3. 3.
  zihinsel engellidir.

  edit : herhangi bir insanın kendi tasarrufu dışında sahip olduğu fiziksel özellikleri üzerine eleştiri yapan, dalga geçen, aşağılayan her insan zihinsel engellidir.
  1 ... gabriel van
 4. 4.
  onunda insan olduğunu içinde bulunuğu durumun kendisinin seçmediğini bilmesi gerekir aksine ona destek verici hareketlerde bulunması gerekir benimde görme engelli bir kuzenim gittiğimiz yerlerde bakıyorlar öküzün trene baktığı gibi var böyle dangalaklar.
  1 ... 2 minutes to midnight
 5. 5.
  kapasitesizin tekidir . asıl engelli olan odur. Yüksek egosu vardır ve düşüncesizdir.
  ... ceyhun baba
 6. 6.
  Kendi vücudunu kendi üretmemiştir empati kavramınının vura vura kafasına sokulması gereken engelli olası insandır.
  ... kavanozdaki fedai
 7. 7.
  ulan baksan kabahat bakmasan engelliler hesaba alınmıyor kimse suratına bile bakmıyor derler. (bkz: engelli görünce ne yapacağını şaşırsan amı götü dağıtan insan)
  ... cileksultan
 8. 3.
  Büyük ihtimalle sakat olmaktan korkan insandır ne yapacağını bilmez.
  1 ... lantheyuse
 9. 0.
  Maalesef çok fazla yaptığımız şeydir. Halbuki onların en çok istediği şeydir normal davranılmak. Fazlasınındeğil, sadece diğer insanlara davrandığınız kadarını isterler sadece. Acınmak, hor görülmek, aciz hissettirilmek değildir istedikleri. Aslında hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu ne kadar çabuk kavrarsak bu empati duygusu da o kadar sağlam yerleşir...
  1 -1 ... alonedevil2
 10. 1.
  benimdir ama neden.

  hastanedeyiz diyelim, etrafta 500 kişi var. uzaktan engelli biri geliyor, çocuk veya yaşlı farketmez. beni görünce illaki bir şey söylemeye çalışıyorlar. her defasında affallıyorum. niye ben lan? kardeş görüyorlar galiba beni. bende önce öcü görmüş gibi oluyorum sonra gülümseyip "he ciğerim, he canım" diyorum.

  tabi bahsettiğim zeka engelliler vs.

  öyle bir şey ki ilerliyor mesela, kolunda biri var annesi falan, arkasını dönüp halâ benden bir şey bekliyormuş gibi bakıyor bir şeyler söylüyor. ama sadece benden valla bak. çok enteresan.

  bide konuşamayan bi eleman var bizim işyerinde. o da hep benle konuşmak istiyor. ulan ben de hiç anlamıyorum ki... hayır, keşke anlasam ama anlamıyorum arkadaş. mesela usta çok iyi anlıyor, anlaşıyorlar. ama ben anlamıyorum abi.

  acaba engelliler benimle taşak mı geçiyor?
  2 -2 ... ortambozan