1. 1.
  Kendine guvenmeyen yıkık ebeveyn adayı eylemidir.
  Ama bilmiyodurki bu kafadaki bir kişi engellinin bizzat kendidir.
  -7 ... ekrem abi
 2. 2.
  bu kararı verenler istatistiği iyi bilen kişilerdir: https://slideplayer.biz.tr/slide/2441073/
  ... monk of monkmountain
 3. 3.
  akraba evliliğine delalettir.
  ... uzay muhtari
 4. 4.
  Mantıklı insan işidir, risk almaya gerek yok.
  5 -3 ... nick kullanmam ben
 5. 5.
  Hiç de mantıklı değildir erkek kardeşim büyük bir ihtimalle down sendromlu doğacaktı annem psikolojik bunalıma girmişti ama sorumluluk aldı ve doğurdu. Şu an gayet sağlıklı pek de yakışıklı bir çocuk oldu.
  5 -2 ... balistik karizma
 6. 6.
  Hamileyken doktor bana "down sendromlu" olabilir demişti. Karnından sıvı alalım, demişti. Kabul etmedim. Şayet down sendromlu da olsa benim için bir şey değişmeyecekti. Çok şükür normal bir çocuk olarak doğdu.

  Bazen net olarak çocuğun aşırı kötü geliştiği gebelikler oluyor o zamanlar gebeliği sonlandiranlara hak veriyorum ancak. Kolları, bacakları olmayan bir bebekten bahsediyorum. Yine de buna karar vermek çok zordur. Ben yapar mıydım? Hâlâ net değilim.
  11 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 7. 7.
  risk alınacak bir durum değildir. engelli doğarsa hem sizin için külfet hem kendisi için zor bir hayat olacaktır. hadi kendinizi düşünmüyorsunuz, sırf evcilik oynayacaksınız diye bir insana çok zor bir hayat yaşatamazsınız.
  10 ... peacekeeper
 8. 8.
  Eğer engelli olduğu söylenmişse doğurulmaması gerekir. Hem onun hayatını hem kendı hayatlarınızı mahvetmeye gerek yok. Ki en çok korktuğum şeylerdendir ilerde taşıyacağım çocuğun engelli olması doğurmaya cesaret edemezdım.
  7 ... pngn
 9. 9.
  Ultrason cihazı sonuçta kul yapımı bir icat.. yanılma payı da var.. (bu tip durumlarda birkaç doktordan fikir almak lazım bence)..
  bazen Allah'a inanmak ondan hayırlısını dilemek lazım.. etrafımda iki arkadaşımın da başına geldi. Down sendromlu olacak almalıyız vs.. ikisi de aldırmadı tabiki.. MaşaAllah Rabbim hayırlı güzel ömür versin ikisi de sağlıklı bebekler dünyaya getirdiler.. hani derler ya Allah dan başkası bilemez aynen öyle Allah dan başkası bilemez..
  4 -1 ... simiago
 10. 10.
  ailede şizofreni var ben istemiyorum mesela.
  ... ebu fesat