1. 1.
    Tam bir küçük esnaf çakallığıdır. Yıl sonu makata girecek enflasyonun yüzdesini düşürmek için yapılmış hamle. Böylece enflasyon sepeti hazırlanırken düşük gösterilecek.

Böyle küçük kurnazlıklarla ekonomi bilimini ve piyasayı yanıltabileceklerini zanneden imam hatiplilere ne demeli? Tam komedisiniz be.
    9 -5 ... alkolik oldum
  2. 2.
    memur ve emekli zamları devlete yıl sonunda monte olmasın diye alınan bir önlemdir. enflasyonu yüksek çıkaran (!) tüik başkan yardımcısı da görevden alınmıştı geçen ay.
    1 ... masklavi
  3. 3.
    Black friday dönemini 1 ay yapıp tüm vergileri minimuma çeker yıl sonu enflasyonunu düşürürsünüz, devlet olatak da yerli ve milli kara cuma icat da edilmiş olur.
    1 -2 ... sogeking
  4. 4.
    Enflasyonun yüksek olduğunu içten içe kabul etmeleri bile başarı bence. Hayır rte şimdi çıkıp enflasyon %0.1, dolar 3 lira dese inanacak milyonlarca insan var.
    4 -1 ... cold man
  5. 5.
    doğru tespittir. emekliye ve memura yapılacak zammın az olması için bu vergiler düşürüldü.
    3 -1 ... altan518
  6. 6.
    benzin ve mazottan acisi cikar, once indirip araba satarlar, sonra kaldirip akaryakitla sokarlar.
    2 -1 ... efresiyabin hikayeleri
  7. 7.
    Birinin ağzından da enflasyon duymadım ben. Canım Türkiyem. Varsa yoksa düşen ötv memur zammı. Memur babacığım da yazık seviniyor. Ama her market alışverişinden sonra adam yakın gözlüğünü takıp fişe bakıyor uzun uzun biz ne aldık da bu kadar tuttu diye. Aaah ahh! Şeyettiniz ülkemin içine bari güzel sıvayın.
    1 -1 ... odnoliub