bugün

Aynen yaa mücadele abi.
görsel
ne demek sunumda yapısal reform yok?
(bkz: ver mehteri)
Acilen başlaması gereken mücadele. imanımız gevredi anasını satayım. Gerçi imansızım ben ama olsun.
https://youtu.be/DyRpxzdR83U

Abicim hatibin sözüne müdahale etmeyin yaa.
anlaşıldı. "yapısal reformlar" ın yerini "güçlü koordinasyon" ve "spekülatif ataklar" almış.
tüm firmalardan %10 indirim istendi. ama zorunlu değilmiş isteyen katılacakmış.
daha dün "kriz mriz yok " diyenlerin isteğidir. şimdi de olmayan şeyle mücadele etcekmişiz. hayat ne garip çelişkiler filan.

ahah koptum ya.
elektriğe ve doğalgaza yıl sonuna kadar zam yapılayacak dedi bakan.

10 güne elektriğe zam gelecek yazın bir yere...
elektrik ve doğalgaza iki hafta içinde iki kez yüklü zamlar yapmadan önce açıklanması gereken mücadele programı...
Söylediği: Yıl sonuna dek elektrik ve doğalgaza zam yok
Söylemek istediği: Yılbaşında rekor elektrik ve doğalgaz zammı var... Böylece enflasyon oranını da kankalar düşürebilir.
Söylediği: bu logoya katılım zorunlu değil
söylemek istediği: seve seve katılacaksınız.

Enflasyon oranlarının nasıl düşük gösterileceği ve maaş zamlarımızın nasıl kuşa çevrileceği, bu ortamda nasıl motorsuz gemi gibi fırtınaya salınacağımız belli değil...
Vurursan eyvallahta ölmezse sikinti büyük.
ota boka ay yıldız monte etmeye sıkılmadılar.

top'un o'sunu da ay yıldız yapmışlar.

http://enflasyonlamucadel...uploads/2018/10/Dosya.pdf

ha bir de "yerli ve milli" olması için sticker, roll up gibi has türkçe kelimeler kullanmışlar.

edit: dağ fare doğurmuştur.
15 temmuz için "küçük bir kalkışma" dediler şu an "çanakkale mi yoksa 15 temmuz mu daha büyük zaferdir?" diye saçmalıyorlar.

Bu öküz gibi krize de önce "kriz mriz yok hepsi safsata" dediler, şimdi krizle, enflasyonla mücadele eylem Planı moduna girdiler.

Valla bu halkla az bile dalga geçiyolar.
doğalgaz ve elektiriğe yıl sonuna kadar zam yapılmayacak ne demek?
indirim yapılacak denmiyor, zam gelmeyecek deniyor. yani 2019'da fena sikertecekler.
%10 indirim geyigi ise yil sonu enflasyonunu düşük gösterebilmek adina atılan bir adım. amaç, enflasyon oranında yapılacak zamları düşük yuzdeden vermek değil de nedir?
beyler, büyüklerimiz çalışanın maaşına gelecek zamma göz dikti.

indirimi yapacak olanlar ise daha çakal. 2 ay %10 kârdan zarar yazıp, 2019 boyunca düşük asgari ucrete işçi çalıştıracaklar.
top yekün değil. sadece çaresizler.kış arifesi elk. ve doğalgazdan para artmıyacağına göre.
https://youtu.be/SD1n-DKUIeE

where is my money man? where is my money?
marketlerin bundan haberi var mı peki?
Haftasonu alışverişe çıktığımda hemen her mağazanın bu kampanyaya katıldığını ama istisnasız hepsinin (bkz: tapon mallar) olduğunu gördüm.

Bildiğin seri sonu kıyafetler falan alayı enflasyonla mücadele kisvesi altında klasik sezon sonu indirimi fiyatlarıyla satışta.
ben niye edeyim. enflasyonu kim azdırdıysa o etsin.
fakirlerin mücadelesidir. fiyatların önemi yok, sizin gelirleriniz düşük. önce bunu bir kavrayın ve ucuza çalışmamayı öğrenin akabinde emeğinizin karşılığını isteyin. ülkede ota boka asgari ücret veriyorlar.
ilk gördüğümde trol sandığım Logo.lakin gerçekten öyle enflasyonu yenmeyi planlıyorlar
önüne gelen her zike zam yap
ondan sonrada 3 5 satmayan üründe ındirim yap
sonra hoooppp enflasyonla topyekun mücadele kuvay-i milliye ruhu falan..

yok ağbi yook adam olmayız biz.
son günlerin en adi yalanı.
rahibi tutup fiyatları uçurdular.
meğer hepsi sermaye shipleri rahip salınınca düşen dolar sayesinde zenginliklerine zenginlik katsın diyeymiş.
iki ay önce yarı fiyatına aldığımız seylere %10 indirim yapmış paşalar.
haram zıkkım olsun.
topyekün mücadele uğruna geçen sene 70 liraya aldığım süet botu (çizme de denebilir) bu sene 99 tl'ye indirmişler .

Giyer misin sabaha mı bırakırsın..

edit: flo