bugün

https://www.google.com/am...in-babasi-konustu-1899326

Cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve yaşadığı gelecek kaygısından dolayı yaşamına son verdiği öne sürülen Enes Kara'nın babası konuştu. Kara'nın babası, Cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Biz kimseden şikayetçi değiliz dedi.

Sürekli telefonla oynuyordu. içine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık."

Utanmasa oğlu intihar ettiği için özür dileyecek böyle baba olmaz olsun. Şu gereksiz kutsalcılık kadar zırva bir şey görmedim bu hayatta. Ulan göz göre göre senin çocuğuna zorla baski yapmışlar ruhsal yönden ve sonuç ne ? O baskıyla senin oğlun Müslüman oldu mu ? Peygambere mi komşu oldu ? Şehitlik mertebesine mi erişti ?

Sırf tapındığı gavsçılara laf gelmesin, onlara bir şey olmasın diye oğlu hakkında bu tip açıklamalar yapıyor. Ruhunu ve aklını kiraya vermiş bu herif.n

Bu dünyada iki tip yetim vardır birincisi gerçekten ana babasını kaybedenler ikincisi de bu tip de ana babası olanlar. Çok yazık.
Tipik nurcu. Ağzına sıçsalar hamdüsenalar eder.
Mide bulandırandır. Nasıl bir babaysa artık biz oğlunun ölümüne ondan çok üzüldük.
özür dilemeyi unutmuş oğlu intihar ettiği için.
Keşke enes yaşasaydı da babası intihar etseydi.
Bu tür olayları gördükçe, atatürkün ülkeyi ne kadar da haklı ve doğru bir çizgiye taşımak istediğini tekrar tekrar anlıyorum.

Çoğu genç maalesef böyle şuursuz aileler yüzünden bunalıma giriyor. Bu gençlerden Kimi ya evden, ailesinden kaçarak tepki verir, kimi de böyle hayatından vazgeçerek.. Anlaşılan çocuğunun ölümü babada sivrisinek ısırığı kadar etki bırakmamış. Hatta çocuğu suçlayacak kadar vicdanı kararmış olabilir. bu zihniyetin ülkeden ve toplumdam tamamen silinip atılması ve gençleri bu baskılardan kurtulması gerek. Aksi halde pırıl pırıl gençliğimiz bu yobazların elinde heba olup gidecek. Çok yazık..
Risale-i Nur dan sonrasını okumadım. Kalanını tahmin ediyorum.
içine kapanık biriydi.. oğlundan bahsediyorsun be adam. Sordun mu hiç neden içine kapanıksın bir sıkıntın var mı diye. 25 yıldır cemaatteymişsin ve bir zararını görmedim diyorsun ama senin mevzun bitmiş haberin yok dayı
islamdan adım adım uzaklaştıran bir halka daha. diyanet denen siyasal dinci cemaatler yüzünden böyle.
nurcular köle ruhlu köylülerdir . ruh halleri 1970 li yıllarda ki solculara
çok benzer . aciz , ezik , cahil köy çocuğu ... iki kelimeyi yanyana getire
meyen babaların çocukları . tarikat şeyhini veya örgüt başkanını babası
zanneder . allah muamelesi yapar ... hikaye gayet basit .....
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.