bugün

müslüman olmadığı halde zorla namaz kıldırılan, cemaat derslerine katılmaya zorlanan, mobbing uygulanan ve tüm bunlardan bunalıp intihar eden tıp fakültesi öğrencisi enes kara'nın ölümünün ardından gizemini koruyan soru...

enes kara'nın intiharı duyulur duyulmaz gizli bir el tarafından bir sansür uygulanıyor.

enes kara intihar etti ve hayatını kaybetti. peki enes kara hangi cemaat yurdunda bunları yaşadı, hangi cemaat tarafından zorlandı ve intiharı seçti?
buna cevap yok...

belli ki birileri bu cemaatin ve yurdun ortaya çıkmasından rahatsız olacak.
bu cemaat ve bağlı yurtlar bu olaydan olumsuz etkilenecek diye sansür uygulanıyor...

öncelikle rahmetli enes kara, intihar videosunda kendisine risale-i nur derslerine katılmaya zorlandığını söyledi. bu yüzden diğer tüm tarikat ve cemaatleri eliyoruz ve bu olayın faili olarak elimizde fethullahçı terör örgütü'nün de içinde bulunduğu nur cemaati kalıyor...

risale-i nur=said-i nursi(sobayla konuşan deli)=nurcular...

nur cemaati yahut nurcular, türkiye'de nakşibendiler ile birlikte en fazla üyeye sahip olan topluluk. ama bu nurcular kendi aralarında da pek çok kola ayrılıyorlar.

nurcular:
•gülen cemaati(fetöcüler)
•ilim yayma cemiyeti.
•kırkıncı hocacılar
•ışıkçılar(ihlas gurubu)
•yeni asyacılar
•yeni nesilciler
•aczimendiler(müslüm gündüz)
•meşveretçiler
•medzehra gurubu
•zehra vakfı
•kurtoğlu gurubu(okuyucular)
•sungurcular
•yazıcılar
•medrese alimleri vakfı
•alvarlı efe cemaati
•hayrat cemaati
•norşin dergahı(şeyh nurettin mutlu)

(bkz: türkiye de tarikat ve cemaatler sıralı tam liste/#39995175)

şimdi yaptığım araştırmalar neticesinde elazığ'da öğrenci yurdu olan pek çok nurcu grubu var.
ilim yayma cemiyeti, okuyucular (kurdoğlu grubu), medrese alimler vakfı, med zehra vakfı, kırkıncı hocacılar, yazıcılar, ışıkçılar...

bunların içinde dikkat çekmek istediğim bir tanesi var; okuyucular-kurdoğlu cemaati. hani sarıklı takkeli amiral vardı ya, işte o da bunlardan.
bu cemaat, tsk bünyesinde son derece örgütlü hatta fetö örgütlenmesinden daha sıkı örgütlenmiş bir cemaat.
cemaat küçük olduğu için pek dikkat çekmiyor ama pek çok kilit noktada adamları var.
ayrıca bu cemaat nurcular içinde "ortodoks" olarak tanımlayabileceğimiz bir örgüt.

işte rahmetli enes kara'nın kaldığı yurt, daha doğrusu yurt görünümlü örgüt yuvası-medrese nurcuların bu okuyucular grubuna bağlı bir yer...

ve söz konusu grubun devlet içindeki klikleri, olay duyulur duyulmaz bu konuda sansür uygulamaya başlamışlar...

şimdi bunu tabi ki medya organları açık açık yazamıyor, zira türkiye'de bağımsız bir medya yok. iyi ki ekşi sözlük ve twitter var...

bugün bu gruba bağlı yurt, dün başka gruba bağlı yurt, yarın bir başka tarikata bağlı bir yurtta bunlar olacak, olmaya devam edecek.
çünkü tarikatlar ve cemaatler kontrol edilemez yapılardır.
devlet de kontrol edemediği yapılanmaları kapatmalıdır ki başka enesler ölmesin...
süleymancı ihtimali es geçilmiş.
yok be oğlum ne alakası var cemaat yurduyla olay münferittir.

sanki çydd yurdunda kalsa havyarla besleyeceklerdi suit oda tesis edip psikolojisi bozukmuş demek ki.

işte bazı karakterini sktiğim evlatları gelip bu tip yorumlar yapacaklar maalesef.

dünden beri şu kadar günde şu kadar otobüs kaza yaptı belediye sorumlu diye istatistiksel olarak gtünde ayı bağırtanları da görmek isteriz bu başlıklarda. daha 1 ay once bir cemaat yurdunda bir cocugun kafası kesildi, dün bu gencecik adam kimbilir neye maruz kaldı ve intihar etti. istatistikse alın size istatistik.

hesaplayacak göz var ama yorum yapacak göt yok işte maalesef bunlarda.
yok müslüman değilmiş, yok şuymuş yok buymuş hakkında masallar anlatılan tıp öğrencisidir. kardeşim müslüman bir ana babadan dünyaya gelen her kişi müslümandır, illaki namaz kılması kuran okuması gerekmez. haa okusa kılsa iyi olur o da ayrı bir konudur.
görsel

https://www.sozcu.com.tr/...ara-canina-kiydi-6880930/
intihar mektubunda bas bas bağırmış tıpa karşı ilgi duymuyorum anlatılanları anlamıyorum bile o yüzden notlarım çok kötü. sırf adam matematiksel zekaya sahip diye sen tutup onu doktor yaparsan sonuç böyle olur. çocuğun hayata hiçbir inancı kalmamış. o çok beğendiğiniz amerikada doktorluk sınavları matematik sorularıyla değil psikoloji ve biyoloji ağırlıklı sorularla yapılır ve buna göre öğrenci seçilir.
Evet cemaat yurdundaki ağır şartlar zorlamış bu çocuğu ama bu intiharın asıl sorumlusu aile. Tıp istemiyorum diyor, cemaatte kalmak istemiyorum diyor. istemediği ne varsa yaptırılıyor. Bunu aile yapıyor. Eğer aile bunun önünde dursa bu duruma gelmezdi.

2009 yılında Sırf iş yeri müslüman göründüğü için 15 16 yaşında çocuğunu sigortasız 3 kuruşa soluksuz çalıştıran patrona, size emanet diyen aileler biliyorum. Madem o kadar müslüman niye hak yiyor diye sormak akıllarına gelmeyen aileler.
Bu arada bu bahsedilen sıkı şartlardan 2007 yılında şikayet eden cemaat yurdunda kalan kız arkadaşım vardı. Sonuç olarak ailesi kızı dinlemiyordu bile. Neler duydum neler. Neticede sorumluluk o çocuğu birşeylere zorlayan, dinlemeyen anlamayan ailenindir. Yıl 2022. Değişen hiç birşey yok. Yurdun hangisi olduğunun önemi yok. Olan gençliğe oluyor.
iktidara ben gelsem bütün tarikatçıları devlet eliyle ortadan kaldırırdım, ah ulan ah keşke siyasete atılsam da ülkeyi ben yönetsem.
"Müslüman anadan babadan doğan her çocuk Müslümandır" demiş yukarda çok bilmiş bi koduğum.
Olum siz ruh hastasısınız..değildir amk istemeyen olmaz. Müslümanlıkta zorlama yoktur diyerek sevimli gösterip şeriat peşinde koşarsınız. Kodumun dangalakları amk sapıkları. Kimin neye inandığına, kimin kimle yattığına, kimin ne içtiğine kafa patlatıp alllaaaaah diye bağıran yobaz göt laleleriyle dolu ortalık.
Ağız dolusu çok küfür edicem ama boşa gidicek, siktir ediyorum o yüzden.
bediüzzaman olarak ben de rahatsızım böyle olaylardan.
müslüman olup olmaması bir şey değiştirmez. yurtlar sadece yurt ihtiyacını karşılamalı ve sıkı şekilde denetlenmelidir. bir ülkede devlet varsa yurt ayağına insanlar birilerine muhtaç bırakılıp kullandırılmamalıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.