bugün

küresel hipnoz adında kaliteli bir albüme sahip rock topluluğu. hoş bir vokale ve kaliteli sözlere sahip şarkıları var. şarkı sözleri rock müziğin karşı tavrını iyi bir şekilde yansıtıyor. * müzikal anlamdada oldukça doyurucular. son zamanlarda severek dinlediğim gruplardan. tavsiye edilir.
insan ruhu çürütücüsü.
tedirginlik anlamına gelen söz.
--spoiler--
"korkunun korkusudur." dedi, endişe. "başımıza bir şey mi gelecek?" korkusu.
--spoiler--
bana bir şeyhler oluyor
bir yarrağıma yaramadığı aramızda kalsın gençler.
ne bokuma yarıyor harbi anlamış değilim. şunu yaparsam bu olur, bunu yaparsam bu olur. halbuki bu dediklerimin çoğu olmaz, açık konuşalım. ama o an niye tırsıyorum. sözlük asabım bozuluyor. hacklerim ulan bu sözlüğü. alayınız fıssınız lan. sürekli bir ürperti, sürekli bir ürperti. noluyor lan ibne. bir soluklan. bir ayranımızı iç.
en nihayetinde ben bunları aşmak istiyorum. onun için birazdan çok değişik bir hareket yapacağım. şimdi bu yazıyı okuyan arkadaş gözlerini kapasın. kendimizi derin ve huzurlu hissediyoruz. şimdi elimizi vicdanımıza koyuyoruz.
bilmem nedendir, saçmalıyorum da saçmalıyorum. belki endişe içinde olmazsam feci saçmalamalarım olacak. çığır açacağım. aslında iyi olduğunu düşünmeye başladım lan. şaka maka böyle bir çıkarım yapacağım aklıma gelmezdi. nasıl böyle bir çıkarım yaptım lan? sevindim lan şimdi. yemin ediyorum sevindim. iyi lan baraj görevi görüyormuş, haberimiz yok.. yoksa çok konuşacağım. insanlar rahatsız olacak.. sonra sıkıntı içine girecek. belki benim gibi insana, böyle engeller lazım. belki kendi bu şekilde frenleyebilirim. endişe kanseri gibi gezinecem yani öyle mi? hay anasını sikeyim arkadaş? yine bu hale mi geldik? sikerim lan böyle bir dünya mı var? birkaç gündür, sağır olmaya karar verdim. aklıma eseni yapıyorum lan. yazmadığım kız kalmadı. alışamadığım bartın'a inat, bütün yakın arkadaşlarıma yazdım. ayarlayabilecğimi düşüne düşüne ama çekingen. aslında ayarlayabileceğim o kadar kız varken, benim karar verememe inat bütün kızlara yazdım. herkese yazacam lan. dünyanın anasını sikecem. alayınız şaşıracaksınız, ne yapacağınızı şaşıracaksınız. eskiden kızların yanında kendimi kasardım. utanırdım salak salak. şimdi olayların bokunu çıkara çıkara kızlarla takılıyorum. "yemin ediyorum bu kızlar gerizekalı" diye diye. kızları eleştire eleştire, iltifata boğa boğa.. benim gibi dengesiz bir bünyeye zaten böyle bir hayat gider. ne sikko sikko takılırım ki ben.. kızların yanında neden başkalaşırım.. neden insan olmuyorum. neden olduğum gibi olmuyorum. sikerim lan. teklfinizi de sikeyim.. etmiyorum lan.. kızlar bana etsin.. eşittik hani.. bu yönden ıkıntılı bir insandım.. yapamıyordum.. saçmalaya saçmalamaya öğrenecem lan.. hep böyle insanoğlunu sike sike, hayata döneceksem.. ne bu sikkoluk lan. iki rekat adam ol... küfür de ederim, kariyerimi çizerim.. kız ne olum.. sen hayatını bir düzenle lan.. iki dakika akıllı ol lan.. ben sinirden kendimi sikecem bak.. bu küfürler ne olum. sen artist misin.. bir soluklan dedim sana.. aloooo.. sana diyoruuum lan.
ne bokuma yarıyor harbi anlamış değilim. şunu yaparsam bu olur, bunu yaparsam bu olur. halbuki bu dediklerimin çoğu olmaz, açık konuşalım. ama o an niye tırsıyorum. sözlük asabım bozuluyor. hacklerim ulan bu sözlüğü. alayınız fıssınız lan. sürekli bir ürperti, sürekli bir ürperti. noluyor lan ibne. bir soluklan. bir ayranımızı iç.
en nihayetinde ben bunları aşmak istiyorum. onun için birazdan çok değişik bir hareket yapacağım. şimdi bu yazıyı okuyan arkadaş gözlerini kapasın. kendimizi derin ve huzurlu hissediyoruz. şimdi elimizi vicdanımıza koyuyoruz.
bilmem nedendir, saçmalıyorum da saçmalıyorum. belki endişe içinde olmazsam feci saçmalamalarım olacak. çığır açacağım. aslında iyi olduğunu düşünmeye başladım lan. şaka maka böyle bir çıkarım yapacağım aklıma gelmezdi. nasıl böyle bir çıkarım yaptım lan? sevindim lan şimdi. yemin ediyorum sevindim. iyi lan baraj görevi görüyormuş, haberimiz yok.. yoksa çok konuşacağım. insanlar rahatsız olacak.. sonra sıkıntı içine girecek. belki benim gibi insana, böyle engeller lazım. belki kendi bu şekilde frenleyebilirim. endişe kanseri gibi gezinecem yani öyle mi? hay anasını sikeyim arkadaş? yine bu hale mi geldik? sikerim lan böyle bir dünya mı var? birkaç gündür, sağır olmaya karar verdim. aklıma eseni yapıyorum lan. yazmadığım kız kalmadı. alışamadığım bartın'a inat, bütün yakın arkadaşlarıma yazdım. ayarlayabilecğimi düşüne düşüne ama çekingen. aslında ayarlayabileceğim o kadar kız varken, benim karar verememe inat bütün kızlara yazdım. herkese yazacam lan. dünyanın anasını sikecem. alayınız şaşıracaksınız, ne yapacağınızı şaşıracaksınız. eskiden kızların yanında kendimi kasardım. utanırdım salak salak. şimdi olayların bokunu çıkara çıkara kızlarla takılıyorum. "yemin ediyorum bu kızlar gerizekalı" diye diye. kızları eleştire eleştire, iltifata boğa boğa.. benim gibi dengesiz bir bünyeye zaten böyle bir hayat gider. ne sikko sikko takılırım ki ben.. kızların yanında neden başkalaşırım.. neden insan olmuyorum. neden olduğum gibi olmuyorum. sikerim lan. teklfinizi de sikeyim.. etmiyorum lan.. kızlar bana etsin.. eşittik hani.. bu yönden ıkıntılı bir insandım.. yapamıyordum.. saçmalaya saçmalamaya öğrenecem lan.. hep böyle insanoğlunu sike sike, hayata döneceksem.. ne bu sikkoluk lan. iki rekat adam ol... küfür de ederim, kariyerimi çizerim.. kız ne olum.. sen hayatını bir düzenle lan.. iki dakika akıllı ol lan.. ben sinirden kendimi sikecem bak.. bu küfürler ne olum. sen artist misin.. bir soluklan dedim sana.. aloooo.. sana diyoruuum lan.
Worry is a down payment on a problem you may never have.
Tatillen.com BTCK GROUP bünyesinde 2022 yılı ekim ayında hizmete girmiştir. Amacımız siz değerli misafirlerimize konaklama ve gittiğiniz şehirlerde en büyük rehberliği sağlamaktır. Tatillen.com bir ilan ve blog sayfadır detaylı bilgi ve tatil yeri arayışlarınız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://tatillen.com/ ++++++++++++++++++++++++++++
7/24 sınırsız hizmet, anında kurulum ve kaliteli erişim ile vds kiralamak artık çok kolay! Detaylı bilgi için https://www.onembilisim.c...-sunucu-kirala-intel.html adresinden size uygun vds çeşitleri inceleyip başlayabilirsiniz.
anksiyete.
sinirlendim, hata yaptim, bitirelim diye yazdim, ellerim kirilaydi yazmaz olaydim. Sanma ki hastaydim, seni biraktim, Ben Ferhat Göcer gibi farkindaydim, Sadece suclama haberlerin gelsin. (bkz: )bu nasıl bir söz anlayan?
tibette bir söz vardır eğer bir problem çözülebiliyorsa endişe etmeye gerek yoktur. eğer çözülemiyorsa endişe etmenin bir yararı olmaz...

tibetlilere buradan tam bu odadan teşekkürler fırlatıyoruz.
korkudan farklı olarak, zamanın içine daha çok geçen bir süreci temsil eder söz.

"şu anda yapıyorum" kalıbında incelenebilir. "endişeli bekleyiş" tabiri de bu şekilde değerlendirilmelidir. sonucu beklenen bir şey karşısında hissedilen kaygıdır. çok kuvvetli bir hissiyat değildir, biraz moral düşüklüğü yaratır.
gecenin bir yarısı, saatlerdir haber alamamış olmaktır.
söylemekten hiç haz almadığım, vesvese / kuruntu anlamına gelen kelime.
sallanan bir sandalye gibidir. hareket ettirir ama hiçbir yere götürmez.
kuşkuya yer bırakmayacak kesinlikte belirtilere dayanarak, gelecekte yaşanacaklara yönelik duyulan korku.
insanın içini yer bitirir. uyutmaz.
kanserden daha büyük bir virüs.
teyakkuz halidir. korku, panik, huzursuzluk, güvensizlik. anlaşılması zor bir duygu.

"içsel kaos"
insan davranışlarını kısıtlayan bir olgu.
Prozac ın yok ettiği hede. Ama bende yok olmadı. Küçük bir tartışma sonrası bile kıyamet kopacakmış gibi geliyor.
hayatta kuşkulu olmak; tedbirli olmanın bir parçasıdır. insan hayatta her türlü olumsuzluğa karşı tedbirli olmalıdır. tedbir, engelleri aşmada yardımcı olur.
fetih marşı nın güzel bir cover ını yapmışlardır. dinlenesidir.
konu hakkında leo buscaglia'nın güzel bir sözü vardır ve her zaman katılırım bu söze:

"endişe asla yarını kederinden kurtarmaz, sadece bugünün neşesini baltalar."

turkish versiyonu ise: "düşün düşün, b.ktur işin." olan kavramdır endişe.
güncel Önemli Başlıklar