bugün

kemik dergisi çizeri. henüz 17 yaşında olmasına rağmen türk mizahını yemiş yutmuş gibi bi tavrı var bu insanın. esprileri ayrı,çizimleri ayrı komiktir. gülmekten yarılıyoruz.
kemik dergisinin basarili karikaturisti.kosesinin adi cesitli olaylar dir.kemik dergisini almak icin sebeplerden biridir.
kemik ve lombak ile kariyerine başlamış, uzun bir sure sonra fermuar'a geçmiş ve pek birşey çizmeden işlerine ara vermiş, daha sonra agustos 2007'de kemik dergisinde karşımıza çıkmış, hemen 1 ay sonra ise yeni durağı olarak uykusuz'u seçmiş, olan çizerdir.
uykusuz adlı yeni birleşimde çizimlerini görebileceğimiz harika çocuk..
gencecik bir de..
yerim..
daha ufacık çocuk lan diyerek şaşırdığım, daha büyük sandığım veya yaşından küçük gösteren, harıl harıl çizen ve harika espiriler bulan şımarmasın diye fazla göz önüne çıkarılmayan çizer.
uykusuz adlı efsane mecmuada süper çizen yazarlardan biri. tebrikler.
haydarpaşa lisesi mezunu çizer.
bir zamanlar zeus çizerdi, şimdi mustafa çiziyor. ikisinde de küçük insanlara saldıran dev yaratıklar görmek mümkün, yeterince tatmin edici. sinsice dergi sattıran çizer, elime bi kemik alıp hey gidi günler teması altında okuduğumda sarıkaya muhalif mizah dergisi ve diskoveri çenıl larla birlikte en çok güldürenler onun köşeleri.
caktırmadan hayran kitlesini buyuten, su an uykusuz dergisinde cizen ve bana kalırsa derginin en "takdire şayan" kosesine sahip cizer.

neden "takdire şayan"?

cunku kosesi bir cizgi- romancı icin cok kucuk ve esprileri piyasadaki bircok karikaturistinkine gore cok ozgun. o kucucuk dar alana nasıl insanı aptal aptal gulduren bir kose hazırladıgı muammadır.

kesinlikle kosesinin daha genisletilmesi gerektigini dusunmekteyim.
bu hafta çizmiş olduğu 3 numaraları karikatürü ile beni yerlere yatırmış yaşıt çizerdir. o çizgilerde kendimi buldum, aynı taktik, aynı durum, aynı şuursuzluk hali. kutluyorum kendisini.

(bkz: hala gülüyorum)
uykusuz'un bu haftaki (72.) sayısında köşesi bulunmayan deha. * herhangi bir özür yazısı filan da yok, bu durumda ya finallerine çalışıyordur, ya grip olmuştur ya da dergiden ayrılmıştır, ki sonuncusu çok zayıf ve melun bir ihtimal. gelecek haftayı iple çekiyoruz, ender seni çok seviyoruz, fotoğraflarını biriktiriyoruz vs.
mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi mimarlık bölümünde okumakta olan, haydarpaşa lisesi 2007 mezunu olan ve 11 aralık 1989 doğumlu olan çizer. içine kapanık fakat kafa bir çizerdir, umarım ileride daha büyük işlerde görürüz kendisini.
haftalardır ortalarda gözükmeyen, meraklandıran, on numara çizer,zeki genç adam. bildiğim kadarıyla dergide veya başka bir mecrada yokluğuyla ilgili bir açıklama da olmadı. uykusuz almamın en büyük sebebiydi, artık markette önce sayfaları karıştırıyorum, olmadığını görünce bırakıp gidiyorum. zengin civcivim, yetenek küpüm, bonus saçlım neredesin sen?
sanırım dergiden ayrılmıştır. nerdesin be olm?
son haftalarda posta okuyan fil ile yardıran karikatürist.
son iki-üç haftadır uykusuzda göremediğim çizer.metin fidan ve erman çağlarla birlikte eksikliği hissedilmekte.
kemik zamanlarında keşfettiğim ve bütün arkadaş çevreme önerip "bu çocukta iş var" dediğim karikatürist. zira daha sonraları da beni yanıltmamıştır. kocaman gözlü adamları ve isuzu isuzu diye gülen tanrıları çizmiştir. şu sıralar msg grafik tasarım bölümünde hayatını sikmektedir.
uzun süredir uykusuzda göremediğim, dergiye ilk gidişimde çizerlere bizzat soracağım bir zamanların genç, başarılı çizeridir. hakkında çok çeşitli söylentiler bulunmaktadır. meraktayız.
nerdesin be başkan.
"bu arada aklınızda bulunsun, aşağıdaki dört şeyi yaptırmayı düşünüyorsanız, kimseye söylemeden direk yapın.
çünkü ben hayatımda bunlardan birini yapıcam dedikten sonra yapan birine rastlamadım:

-dövme yaptırmak
-okulu bırakmak
-intihar etmek
-son sınava çalışıp yüksek not almak

bu ve benzeri tespitler yapardı,sonra başka bir köşe açtı kendisine."
Eski kemikçilerdendir.
uykusuz dergisinin karikatüristlerindendir. posta okuyan fil bölümü güzeldir.
aslen mimar olan ve bir an önce asıl işine dönmesini dilediğim kişi.
Şu aralar uykusuz dergisinde en çok güldüğüm çizer. Süperli tespitleri var.
kendisinin izleyip beğendiği facebook gönderisi sanırsam tuhaf bi virüs. açılmadı ama direkt beğenmiş oluyosun falan. resimde bi kadın kalçası ve kedi var. senin yüzünden tıkladım ve kalça izleyen facebook üyesi oalrak fişlendim.

teşekkürler ender yıldızhan.
uykusuzda başarılar.