1. 1.
  geniş iş sahasına sahip olan bu meslek; cep telefonundan vazoya, televizyondan arabaya, ucaga, gemıye yada bına tasarımına kadar her seyi tasarlayabilir. 4 yıllık lisans egitiminden sonra mezunlar serbest tasarım ofisleri acabilecekleri gibi buyuk firma ve sirketlerde de calısabılırler. geniş hayal gücü, çizim kabiliyeti, yuksek el becerisi ve el goz koordinasyonu, matematiksel düşünme yetisi ve sayısal görselleme yeteneklerine öncelikli ihtiyac duyan; iç, dış, aksan, motor, gorunus hakkında tasarımlar yapan bir meslektir. lisans egitimi boyunca sanal ortamda ve kagıt uzerınde çizmeyi alıskanlık halıne getırmeyı ogrenen ogrencıler bir dilciymiş gibi bircok dil programına da mecbur bırakılmaktadırlar. meslek siddetle tavsiye edilir.
  4 ... 300 ispanak
 2. 2.
  hayırlısıyla bu sene okumaya başlayıp bir sürüsünden endüstri tasarlayacağım meslek dalı.

  (bkz: endüstri tasarlamak)
  3 ... cibiliyetli
 3. 3.
  iş alanının geniş olduğu söylenilen, sanıldığının aksine çok zor olan bölüm(müş).
  2 ... anarchitekt
 4. 4.
  mezunlarının ''fakülte okumayıp sadece kurs alarak bizim işimize burnunu sokanlar var'' diyerek serzenişte bulunduğu bölüm.
  1 ... anarchitekt
 5. 5.
  evde canı sıkılan kadının boncuk, taş alıp takı tasarımcısıyım demesi, eski model gelinlikçilerin veya kalıpçıların kağıdı kalemi alıp ellerine moda tasarımcısıyım demesi ile endüstride yolunu bulamamış teknik ressamlık bilen tekniker veya teknisyenlerin işte ben buyum dedikleri meslek..
  1 -1 ... rushknotson
 6. 6.
  sıkıntılı bir gstf bölümü. hayatınıza yeni bir yaşam alanı daha girer bu bölümde okuyorsanız. okulda uyumaya alışırsınız zamanla. sosyal bir aktivite gibi gelmeye başlar.projeniz yoksa bile, okula götürür ayakların. bilirsin ki stüdyoda mutlaka birileri vardır. orda takılırsınız. evinizmiş orası.. ha sonra bir de diger bölümlerden arkadaşlarınız vardır, hadi gel çıkalım dediklerinde, asla çıkamazsın. ödevin vardır, çizim yapıyosundur. bu böyle onlarca kez tekrarlanınca artık diger bölümlerden iyi arkadaşlıklarını yitirmeye başlarsın. iyisi mi benim gibi derslere öncelik vermeyin. aranızı bozmayın kimseyle, gezin, tozun, eglenin.
  1 ... cakoymben
 7. 7.
  sanatla tekniğin buluştuğu alan.
  en iyisinin odtü'de olduğu söylenmekte.
  1 ... cymbeline
 8. 8.
  odtü' de bulunan yüksek lisans programının 3 dönem tu delft, 2 dönem odtüde görülen eğitim ve bitirilen tez ile, 5 sömestr bitiminde çifte diploma verdiği bölüm.
  ... feniletilamin
 9. 9.
  bugün dünya endüstriyel tasarım günü adı altında kutlamaları yapılan, ülkemizde çok fazla bilinmeyen meslek.
  2 ... ephitet
 10. 10.
  güldüren tasarım dalıdır bazen :

  endüstriyel tasarım
  endüstriyel tasarım
  endüstriyel tasarım
  endüstriyel tasarım

  http://www.merickara.com/
  1 ... deepnote