1. 1.
  8 ay boyunca rüyalarımı süsleyen dualarımın tek hedefi olan ve sonunda nasip olan aşkım.
  akıllı bir makina mühendisinin,makina mühendisi olmanın zorluğu yanında getirisinin az olması sebebiyle icat ettiği,herşeyden bi parça bişeyler bilen ama zaten herşeyi tam öğrenmesi gerekmeyen verim arrtırma makinası.
  13 -2 ... mosquito
 2. 2.
  2-3 yıl öncesine kadar havalarından geçilmeyen fakat son zamanlarda gazetelerin iş ilanı bölümlerinde pek arandığına rastlanmayan "dağ fare doğurdu" olayına düçar olmuş mesleklerden biri.
  3 -4 ... pedaliza
 3. 3.
  kapitalizmin gözbebeği olan mesleklerden biri..belki birincisi..maliyeti düşürür,verimi arttırır,sayısal verileri sözel verilere dönüştürür,şirket sahibinin kızına kur yapar,'hadi daha çok çalışalım' der falan filan..
  19 ... rasko
 4. 4.
  makina muhendisliği ile işletme arasinda , işletmeye daha yakın bolumdur.
  10 -1 ... zzg
 5. 5.
  iletisim ve hizmet sektörlerinin tasarimini yapip, planlayan, bu islemlerin cevirimini ve devamli olmasini saglayan, üretimi en verimli sekilde almaya ve bu verimi arttirma cabalari sirasinda kaliteden taviz vermemeye calisan bir meslek dalidir kendisi ve tipki bu tanimlama cabasinda görüldügü gibi ne tanimindan ne de iceriginden bir sey anlasilmayan bir bölümdür.
  4 -1 ... rosie dunne
 6. 6.
  sürekli sunum yaptırılan eger iyi egitim alırsanız ve kendinizi cok iyi geliştirirseniz ücreti kabarık işlerin kapıda beklediği tersi durumda hiç bi işe yaramayacagınız bölüm
  1 ... pamuk proton ve 7 elektron
 7. 7.
  Bu meslekte işinin erbabı olan kişi bir süre sonra çalıştığı işletmeyi kendisine ihtiyaç duymayacak bir seviyeye getirir ki bu çok garip ve ender rastlanan bir dengedir.
  12 ... medeni hali medeniyetsiz
 8. 8.
  makine nin işletmeden olan gayri meşru çocuğu
  19 -3 ... lord of the kolpa
 9. 9.
  temel olarak yön eylem araştırması ve sistem analizi üzerine kurulmuştur. yöneylem araştırması da ilk olarak 1942 yılında amerikalıların ingiltere ye gemilerle nakliyat yapması sırasında "nakliyat nasıl daha hızlı olur ve nasıl daha az kayıp veririz" problemi üzerine çıkmıştır.

  bölümün temel dersleri arasında isatistik** ve operations research *** bulunur. ilk sene temel dersleri alan öenciler 2. sene bölüm derslerine şöle hafiften bir giriş yapar. dananın kuyruğu 3. senede kopar. 4. sene ise uygulamaya yöneliktir.

  nedense hep birşeyler öğretiliyor gibi görünür ama aslında birşey öğrenilmez. size sadece, örneğin lineer programlamanın nasıl olduğu anlatılır ki bu konunun %10 udur. geriye kalan %90 sizin yaratıcılığınıza kalmıştır.

  hiçbir zaman problemler bitmez. ve her zaman o prpblemleri en verimli şekilde çözmek gerekir.***

  (bkz: murat köksalan)*
  5 -1 ... micro cuts
 10. 10.
  endüstri mühendisleri genelde 2 yıldan fazla aynı mevkide ve görevde kalamayan hareketli insanlardır. bunun içindir ki bazı firmalar çalıştırdıkları endüstri mühendislerini şirket içi rotasyona tabi tutarak değişik kademelerde ve mevkilerde çalıştırırlar. bu rotasyon da hem şirkette devamlı yenilenme ve gelişime, hem de sözkonusu endüstri mühendisinin geleceğin genel müdürü olacak bakış açısına erişmesine yol açar.
  11 ... westphalia