bugün

Ekşi sözlükte görüp Uludağ sözlükte de açılması gerekmekte diye düşündüğüm an itibariyle açmış bulunduğum başlık.

Sadede gelelim. Benim için özel sese sahip bir sanatçı olarak ilk aklıma gelen rahmetli cem karaca'dır. Aslında Ahmet şafak'ı yazacaktım ama ekşi'de onlarca kişi yazmış zaten. bilirsiniz ben klişeleri sevmem.

Ha bak Osman öztuç'u da yazayım. Gerçekten büyüleyici bir sesi var, onu dinlemek pek keyifli, bazende hüzünlü özellikle şu saatlerde...

Evet sözlük yazarları sizin için en özel sese sahip müzisyenler kimlerdir?
Sinan akçıldır.
Halil sezai o nasıl bir ses ya.
-cem adrian-.
Oğuz aksaç.
kıvırcık alinin sesi güzel'dir;erkan ocaklının da yanık bir sesi vardır.
bayhan gürhan.

dalga geçmek amacıyla yazmadım bunu. beğenirsin beğenmezsin o ayrı mevzu ama bu adamın bir tarzı var bunu yadsıyamazsın. sesi gerçekten özel, kendine has.

ilk popstar cocukluguma denk geliyor. o zamanlar bayhanı destekliyorum tabi. soylediği parçalar hayal meyal aklımda. geçen kafama esti youtubeden bir dinleyeyim dedim tekrar. istanbulu, sen ağlama yı, unutamadımı, my love yi , dinledim. ciddi ciddi tüylerim diken diken oldu lan. gerçekten etkiledi beni ya da o an çok duygusaldım bilemiyorum. ama sesinin özel olduğu kesin.
Mevzu sesse oguz aksac derim. Icerken aglatir.
Ahmet kaya da cok ozeldir.

Tsm'de ise melahat gulses.
(bkz: müslüm gürses)
jim morrison ve anthony kiedis geldi ilk aklıma. muhakkak daha birçok kaliteli müzisyen vardır.
şahsi fikrim olarak candan erçetindir.
mehmet erdem.
(bkz: Zeki Müren)
Özer atik.
(bkz: james alan hetfield)
(bkz: erhan güleryüz)
Sesi müziği ve akıl almaz besteleri ile vazgeçilmezim neşe kaynağım hiperstar Ajdar.
(bkz: nlüfer) bunlardan biridir. kayahan'ın ölümü nedeniyle yayınlanan kliplerde" vay nasına bu hatun da hakkaten sağlam ses varmış" dedirtmiştir.
Benim için tartışması dahi yapılamayacak konudur.

(bkz: adam gontier)
cem adrian ve hayko cepkin tescillilerindendir.
freddie mercury'dir. net. dünyadaki en güzel ses rengi.
oktav olarak mike patton.
(bkz: cem adrian)
(bkz: hayko cepkin)
(bkz: mabel matiz)
(bkz: cem karaca)
(bkz: can gox)
(bkz: zakkumun vokali) dir.
bir ben varım bir de mark lanegan.
bu mark : https://www.youtube.com/watch?v=Z-wsKBd6_9I
(bkz: erkan oğur)

onu dinlemek benim ibadetim.
Koray Avcı.