bugün

türkiyede açlar varken somali bik bik bik.
serbest çağrışımla bana şu repliği hatırlatmıştır:

"zaten bütün bunların ne anlamı var ki? hiçbir şey. sıfır. hiç. hiçbir anlamı yok, yine de bu dünyada amaçsız yaşayan aptalların sayısı çok fazla. ben öyle değilim. benim bir vizyonum var. seni, arkadaşlarını, iş arkadaşlarını, gazetelerini, televizyonunu tartışıyorum. herkes bilip bilmediği her konuda konuşmaktan memnun. yanlış bilgiler dolanıyor. ahlak, bilim, din, politika, spor, aşk. cüzdanın, çocukların, sağlık, isa hakkında. eğer yaşamak için günde dokuz öğün meyve ve sebze yemem gerekiyorsa, yaşamak istemiyorum. lanet olası meyve ve sebzelerden nefret ederim. omega-3'ler, koşu bandı, kardiyogram, mamografi, leğen kemiği somografisi ve tanrım, kolonoskopi. bütün bunlarla beraber seni, senin için neyin uygun olduğunu söyleyen ve sana hayatı tanımlayan yeni nesil aptalların olduğu bir kutuya koyduklarında gün yine doğar. babam sabahları okuduğu gazete haberleri yüzünden depresyona girip intihar etti. peki onu suçlayabilir misiniz?"

(bkz: whatever works)
+ aa sen burda mıydın, nbr ?
- he burdaydım, iyi sen?
+ ben de iyi oturuyorum işte.
- hımm ne güzel.
+ evt cnm :D
- :D
+ :D
- ay gülme şöyle uyuz oluyorum.
+ :S hmm, tmm.
berberle boş siyaset, ustayla hayat üniversitesi muhabbetleri gibi muhabbetlerdir.
havadan, sudan bahsedilen muhabbetlerdir.
illuminati muhabbeti.
deprem olsa illuminati'den bilinecek.
arkadaşın erkek arkadaşını anlatması ... bak yine canım sıkıldı.
bizi çekemiyorlar diyen kuru fenerbahçe muhabbetleri.
yazışmayla konuşulurken "iyi bakalım...", dendikten sonrasıdır. çünkü sağolsun sonra hiç bir şey yazası gelemz insanın.
zaman, mekan gibi kavramların çok karışık olduğu rüya anlatımları. kişiyi dinlemekten sıkılırsınız ve belli de edersiniz her defasında istemeden.
hele ki havanın sıcaklığıyla ilgili olanları.
siyaset muhabbetleri. bilen bilmeyen konuşur, bir de iddia ederler. gören de hepsi siyaset ana bilim dalı başkanı sanır bunları.
Arkadaşınızın eski sevgilisi ile olan muhabbettir kesinlikle.
+Ya ben unutamadım onu kenyaliasiye...
-Anlıyorum..
+Nasıl bitti ya ? neden ? bizimkisi film gibiydi...
-evet..
+Çocuklarımız olucaktı...
-Hmm..
Bir yerden sonra '- yeter lan, git başkasına dert yan !1!! ' şeklinde isyana sürükleyecek muhabbettir.
evde ailenin her akşam yaptığı muhabbet;

''bu akşam şu dizi var aman nasıl bitmişti geçen hafta...'' vs. vs.
siyasetle ilgili her muhabbet. çünkü anlamsızdır. herkes kendi düşüncesinden emindir. kavgayı kaybetmek istemez. sesler yükselir suratlar değişir. ortam buz gibi olur.ıyyyy.
arkadaş ortamında ki kıskançlıklar, hoşlanılan kıza daha açılmadan kızı kıskanma durumları.. vs vs..
- havalar da düzelmedi yeaaa ...

ile başlayan her muhabbet.
insanların sürekli kendilerinden bahsetmesi bir süreden sonra sıkar.
en yakın arkadaşın yaptığı sevgili muhabbetidir. her bir haltını anlatır ilişkilerinin sıkar sıkar sıkar.
ha bir de fenerbahçe muhabbetleri vardır ki...
(bkz: futbol muhabbeti)

eksileyenlerin de olacağını tahmin edebiliyorum ancak izliyorsunuz, üzerine bir de saatlerce yorumluyorsunuz, çok ilginç bir durum da yokken ortada.
misafirlik muhabbetlerinin ilk 10 dklık kısmı.
suphesiz ki para muhbetidir.
ayda sukadar kazaniyorum, sukadar borcum var, sunu alayim dedim baktim onu alacagima uzerine biraz daha koyar bunu alirim, hatuna dogum gununde bi hediye aldim bi dunya para verdim ama deydi be on numara hediye oldu.
kadinlarin alisveris muhabetine hic girmiyorum bile. para muhabbeti kadar sikicidir kadinlarin alisveris muhabbeti.
edit: baslik basima...
din muhabbetidir.
püskevit muhabbetidir.
(bkz: abi seviyorsan git konuş bence)