bugün

peki kimdir bu seovi ?

yıllardır herkesin çözemediği sorunsalın yanıtı bu analizimizde gizli beyler, ayık olun!
sorumuzun yanıtı istatistik biliminde gizli ama elbette bu yeterli değil.

istatistiğin daha kompleks bir dalı olan ekonometri' nin babası diyebileceğimiz corrado gini' nin de dediği gibi; ''istatistik bilimi bikini gibidir, pek çok şeyi gösterir ama asıl olanı göstermez.''

analizimizin bilimsel köklerine vurgu yaptıktan sonra analizimizin asıl kilit noktasını geçiyoruz. aşağıdaki veriler, dünün en çok oylama yapanları istatistiğinden alıntıdır. her sabah 7.15 de güncellenir

1.
bir birey
(2.635)
2.
neden ben
(2.548)
3.
dahtus
(2.110)
4.
malzeme
(1.519)
5.
ruhsenamcaninoglusedat
(1.501)
6.
lilithin torunu
(1.433)
7.
mukerrer
(1.356)
8.
kubu gs
(1.041)
9.
giberellin
(1.029)
10.
fundathen
(967)
11.
oduncugomlek
(965)
12.
mackenzie
(865)
13.
boracay
(823)
14.
callofcu
(809)
15.
rapunzel kibrit satar
(785)
16.
spratt
(705)
17.
anacsevgidolubirmeleksanki
(686)
18.
conlet
(682)
19.
jojlhjh
(679)
20.
ileri goruslu miyop
(619)

söz konusu yazarlar dünün oylama emekçileri, buraya kadar her şey anlaşıldı sanırsam. bundan sonra analizimizin kilit noktası devreye giriyor.
şimdi diyelim ki siyasal islamcı eksi manyağı bir arkadaşımızı ele alalım ve seovi'den şikayetçi olduğunu varsayalım.

şimdi siyasal islamcı eksi manyağı arkadaşımızın seovisini tespit ediyoruz;
bu ikinci aşamada;
yukarıdaki oylama emekçisi yazarların en beğenilen entrylerini, yahut geçen haftanın dikkat çeken entrylerini okuyup siyasi eğilimini ve üslubunun ne derece sert olduğunu tespit ediyoruz.
bu örneğimizde; anlaşılacağı üzere seovi şüphelilerimiz kemalist arkadaşlar.
(kişiye göre değişen bir analiz olduğunu unutmuyoruz. kemalist arkadaşlar da aynı analizi dinci arkadaşları baz alarak yapacak)

ben yaptığım kısa bir araştırmadan sonra şüpheli sayısının 2'ye kadar indiğini gördüm. isterseniz sizde deneyebilirsiniz.
bunlar sert yazılar kalem, sert üslüplarını hiç bir suretle esirgemeyen laik cumhuriyetin yılmaz savunucuları da diyebileceğimiz ve en çok oylama yapanlar listemize 12 numaradan giriş yapmış mackenzie ve listede geçen haftaki yerini koruyarak istikrarını sürdüren, yani 10 numarada gördüğümüz fundathen adlı yazar arkadaşlarımız.

şimdi bu eksi manyağı dinci arkadaşımızın şüpheli seovi sayısını 2' ye kadar indirmiş bulunmaktayız.
bundan sonra yapacakları siyasal islamcı arkadaşımızın kendi tercihi elbette.

analizimizin zürih üniversitesi' nde isviçreli bilim adamlarının sınama testi sonucunda %96,7 oranında başarılı olduğunun ispatlandığını belirtmeden geçemeyeceğim elbette.

evet sevgili yazar dostlar çok büyük bir çıkmazın çözümünü sunmamın haklı gururunu yaşamaktayım.
söz konusu analizi dileyen herkes kendisi siyasi görüşüne uyarlamak suretiyle seovi'sini tespit edebilir.
yok üşenirim diyorsanız, özel mesaj yoluyla bizlere ulaşabilir ve cüzzi bir ödeme karşılığında analizinizi yaptırabilirsiniz.
iyi geceler efendim.