bugün

beşiktaşlı futbolcular karar birliğine vararak, hep bir ağızdan baki mercimek demişlerdir.
- ibrahim abi 9 numarayı tutsana, kafa vurdurma!
+ ben baki'yi tutuyorum.
- beyler baki'yi gören oldu mu?
+ abi vallahi şimdi burdaydı!
- oğlum göz kulak olun lan şuna, yapmasın yine bir delilik. koyucak kafayı yiyeceğiz yine golü.
toraman: baki sen soyle kenarda dur
mercımek: ama hoca bana hakanı tut dedı
toraman: ben tutarım kardes, sen soyle kale arkasına gec
mercımek: ama sen umıtı tutyorsun
toraman: olm gec sen, yorulma ben ıkısınıde tutarım, hem bak yazık top toplayıcalar yetısemıyolar
mercımek: pekı abı
- baki sert oynama, kırmızıyı görüp atılacaksın! ya da.. sert oyna lan, kır bacaklarını...
bobo'ya karsi haftada bilmemkac antreman maci yapan bir defans oyuncusu icin normaldir.
bazı futbolcular için gayet normal bir olaydır. milli takımlarında rakip olabilme ihtimali olabilir. misal; cannavaro için raul olabilir mesela..

sınırları zorlayıp sonradan gelen misal : baki mercimek a milli futbol takımımıza, bobo' da brezilya a milli takımı' na alınırsada olabilir.
emre aşık, hayrettin demirbaş ve servet çetin gibi dinamitlerle birlikte aynı takımda oynayan futbolcudur.
-en çekindiğin futbolcu osman'mış doğru mu?
+doğru.
-peki neden. o hep yedek çıkıyor.
+maçta çekinmiyorum abi. antremanlarda sıkıntıdan milletin şortunu indiriyor. o yüzden çok çekiniyorum.
-anladım. sen de indirsen o zaman.
+ben neden indireyim kendi şortumu abi. osman indiriyor zaten.
-osman'inkini kastetmiştim.
+haa. ama o şort giymez pek. dal ta..ak oynar hep.
fenerbahçeli futbolcular tarafından edu olarak tayin edilen futbolcudur. her an ne yapacağı belli olmaz, bu sezon gerek ligde gerek şampiyonlar ligi'nde gol ve asistleriyle takım arkadaşlarına bir hayli çektirmiştir, çekindirmiştir.
tabikide deli ibrahimdir.adı üstünde deli her an napıcağı belli olmaz.