bugün

bu bir zorunluluk değil bir tercih gibi görünse de buz gibi zorunluluktur. Çünkü kendi derdiyle bir başkasını yormak istememektedir. Ama ister ki insanlar sorsun neyin var? Neden bu kadar düşüncelisin? diye. Bundandır içine kapanıklığı ve ketumluğu. Sorup soruşturanı olmayınca da bir dağ başına çıkıp, avazı çıktığı kadar bağırmak ister.

Bu bireyin uykusuz geceleri vardır, kabuslu kendinden geçişleri olmuştur. karabasan kankasıdır. Karada ölüm yoktur ona.. bir kurt gibi kara kışı atlatır ama hiçbir zaman yediği ayazı unutmaz.
O insan benim ama atlatabildim mi ondan tam emin değilim, ha gayret az kaldı atlatmaya
güçlü insandır. veya güçlü gözükmeye çalışan insandır. hasta olsun, parası olmasın, aç kalsın yılmaz. yoluna devam eder. sevdiklerini kaybetsin yine durmaz, yoluna devam eder. yorulursa oturur bekler sonra yine yürür o yolda. ama durmaz. çünkü bilir durursa ölür, durursa orada kalır, orada donar, orası onu yutar. nereden mi biliyorum? hava atmak gibi olmasın şahsımdır. on bir yaşlarında sokaklarda yattım, anne, baba başta olmadan büyüdüm, erkek kardeşimi büyüttüm. ama hepsi atlatıldı. 23 yaşında kendi yazılım şirketimi kurdum bu yıl, kimseden yardım almadım, çevrem akademisyen dolu. Güzel günleri görmek için zorluklar gerekebilir, yarıda takılırsanız oturun dinlenin, sonra kalkıp yürüyün... Tökezlerseniz düşmeyin, düşerseniz bile yaralarınız ile yürüyün ileride iyileşecektir.
En zor zamanı; aşk acısı, aldatılma falan olan insanların mücadelesi bana suni gelir.

Daha ağır durumlar, gerçekcidir. Acıdır.
belki hep tek başınadır. her zaman ki standart halidir. aynen öyle evet.
süreç şu şekilde işler:

aslında kimsenin size yardım edemeyeceği gerçeğini bilirsiniz, çevrenizdeki insanlar da bunu bilir, ama ''çok üzüldüklerini ve daima yanınızda olduklarını'' ısrarla söylemek isterler. ta ki sizin gözlerinizde o minnet duygusunu görene kadar. bu onlarını vicdanlarını rahatlatma şekli, ne kadar iyi bir insan olduklarına kendilerini inandırma şeklidir.

ve siz içlerinden birini seçip gerçekten kendisine ihtiyacınız olduğunu, söylediğinizde veya hissettirdiğinizde saçma sapan bir şeyi bahane edip kavga çıkarırlar. '' size yardım etmek isteyen insanların yardımlarını göremeyecek kadar kör ve nankör olduğunuz!!!'' gerçeğini yüzünüze vurarak hızla yanınızdan uzaklaşırlar.
Ben de yaşadım bunu. Tek başıma atlatma sebebim yalnız olmam değil aslında. Etrafımda konuşmak isteyen yardımcı olmak isteyen vs bir sürü insan var. Fakat o kadar mutsuz ve karanlık duygular var ki. Konuşsan da değişmeyeceğini bilirsin. Kimse çare bulamaz sevdiğin birini kaybetmene.

Nasıl atlattım hatta atlattım mı bilmiyorum ama aklımı kaybetmeden 10 ayı geçirdim. Bazı günler deliriyorum galiba diye bile ağladım. Hala da korkuyorum. Ama bi şekilde hiçbir şey ilk gün ki ilk ay ki ilk 5 ay ki gibi değil. Her gün biraz daha tekrar dünyaya insanlara hayata odaklanıyorsun.
En zor zamanlarımda kimseye ihtiyaç duymadım tek başınaydım. Her zaman güçlü oldum çünkü kimsenin bana yararı dokunacağını düşünmüyorum. Herkes teselli verir ama içindekini kimse bilemez.
en doğrusunu yapan insandır. herkesin derdi kendine yetiyor zaten.
Başka türlü olmaz ki zaten. Tonlarca insan önüne de atlasa, her insan kendi kendine çözmek zorunda tüm sorunlarını.

Her şey kafada bitü, anlamüsünüz!!!
Yok yok dünyanın en güçlü insanıdır. Helal olsundur. Daha ne denecek kii?.
iç aleminde mahşeri yaşayan insan tipidir. Dışarıdan bakarsanız güçlüdür. Yaşadıklarından dolayı da yaşıtlarından daha olgundur.
kurttur. yediği ayazı unutmaz.
Öyle ki Kendimi bu adam gibi hissediyorum (bkz: severus snape)

Benimdir o. Derdini paylaşmamayı huy edinmiş ya da anlatıcak kimsesi olmayan insandır.
Kalabalığı sevmem. ışık gözümü ağırtır bu yüzden karanlıkta otururum. Dert sevmem ama hayatın onsuz olabileceğine ikna olmadım. Konuşmam fazla, içimden geçeni içimden geçene söylerim. Fazla bağırmam onda da.
Evet ben.
En güzelidir.
böyle zamanlarım çok oldu. kimisini çizim yaparak atlattım. kimisini de gecenin 3'ünde uykumu böldüğü için sahilde sabah olana kadar yürüyerek. yalnız ol ya da olma kendin için bulduğun bu tip küçük terapiler atlatman için büyük destek oluyor.
güçlüdür. yıkülmaz kolay kolay. iyi bir hayat tecrübesidir.
yarın bir gün benzer şey başınıza geldiğinde gidip o kişiye zırlarsınız, sanki vaktinde yanında olmuşsunuz gibi. sonra karşınızdakinden aynı kişi olmasını beklersiniz. komik olmayın.
Sizi "öldürmeyen" şey daha da güçlendirir.
Hiç kimseye ihtiyacı olmayan insandır.
Kime sorarsanız "ben" diyecektir.
O artık bir bordo berelidir.
Korkusuz davut' tur.
Voltran değildir, heman'dir.
en zor zamanlarını tek başına atlatmak, atlattıktan sonra avantajı çok olur. az insan çok huzur gibi.
bencil insandır.
güncel Önemli Başlıklar