bugün

Olmayan fizik konusudur.
mekanik fiziğidir herhalde.

en çok da astrofiziktir.
kız arkadaşıyla başbaşa, evde yapılan fizik konusudur...
atışlar ve enerji.
fizik ve zevkli. bu iki kelime yan yana gelince biraz abes kaçmamış mı.
Einstein var onu bilirim. Sayılır mı acaba. Lütfen sayılsın çünkü.
Elektirik. Sadece onu anladığım için olsa gerek.
9.sınıfta iken ilk konularımızdan birisi sözel ağırlıklı olan “newton yasaları” idi. Çok güzeldi taa ki sayısal kısımlara geçene kadar...
kesinlikle termodinamiktir.
Kesinlikle kuantum fiziğidir, bilim kurgu çokça faydalanır.
Akışkanlar mekaniği, einsteinin genel göreliliği.
Elektrik.net
ilk konu cok guzel sonrasini anlayamadigim icin eglenceli olup olmadigina karar veremedim.
QUANTUM FiZiĞi ZAMANIN EĞRiLiP BÜKÜLMESi KONULARI.
zevki ve fiziği bir araya getiremeyenler varmış.. sevmeyi hiç denediniz mi? konuların içine girmeden, derinlere inmeden anlayamazsınız güzelliğini. fizik bir ders değildir, fizik modern dünyadır. bilim insanı yetiştiremeyen bir ülke, bir toplum ya da bir dünya hiç bir bok olamaz.

ayrıca kendimce en zevkli konu, yani öğrendikçe öğrenmek isteyeceğiniz alan modern fiziktir: kuantum mekaniği, astrofizik vs.
Mekaniktir.

Fizikle ilgilenmek her babayiğidin harcı olmamakla birlikte fiziğe meraklı olmak sadece seçilmiş insanların bir özelliğidir.

Bir insanın sırf fizikle ilgilenmesi ona saygı duymam için yeterli bir sebeptir.

Önünüzde eğiliyorum her aşamadaki megazekalı fizikçiler...
Fizik zevkli bir derste biz mi keşfedemedik ? Bana göre amele işidir. Ortaokulda ve lisede nefret ettiğim, hayatım boyunca da bizim ülkede neden okutulduğunu anlayamayacağım anti-zevkli bir bilim dalıdır.
elbetteki einstein hoca efendinin meşhuuuurr e=mc2 formülüdür.

(bkz: Kütle enerji eşitliği)
kesinlikle kuantum mekaniği. kendisine şaşırmamak elde değil zira.
bütün ara dallar ana daldan daha zevkli olmaya başladı: astrofizik, moleküler biyoloji, veri madenciliği ve benzeri ara disiplinler.
Modern atom teorisi...
Ezberci sistem yüzünden fizikten nefret ederdim. O yüzden sevdiğim konu yoktur. Ha zorlasak, belki mekanik derim.
elektrik ve manyetizmadır.
2 yıl bitti universitede hala özlüyorum bu konuyu hala özlüyorum.