bugün

belli bir yaşı geçen insanların rutin olarak sırf can sıkıntısından sebep gittikleri doktor ziyaretleridir. şahsen ben grip nezle tarzı ucuz hastalıklar için doktora gitmekten hoşlanmam ama öyle bir tayfa var ki gözü seyirse acaba göz kanseri miyim diyerek koşa koşa doktora gidiyor. bir de diğer tarafta bacağı kesilse nasıl olsa ikincisi var bir şey olmaz kafasıyla ilerleyen boşver bi kulağımızın arkası kalmış'çılar var. toplum olarak zıt kutuplarda ikiye bölünmüş haldeyiz. gereklilik ve gereksizlik arasında kalmış biçareleriz iyi ki hastane kapısı var
sadece acil mecburi sebepler, kaza vs harici;
askere giderken "bir şeyin var mı?", "yok" şekline muayene olmuştum. aile hekimimizle aile hekimliği çıktığından beri daha hiç tanışmadım.
(bkz: Aynısı kaynımda da var)
Yaşlıların yaşlı olmaları.

Ya bin yaşındasın yorgun hissetmenden daha doğal ne olabilir?

Göğüs hastalıklarında yaşlılar, tahlilde yaşlılar, nörolojide yaşlılar..

Yav yeter.

Yaşlılara kırgınım. Randevusuz her gidişimde saat 7'de koridor tıklım tıklım oluyor.

Ben hastalık kaygısı fobisi olan biriyim. Boğazımda duyduğum sızıdan ötürü bile vasiyet yazabilirim fakat ben dahi her günümü hastanede geçirmiyorum.
Böğrüm ağrıyor.
Halsizlik.

Bir çoğumuzun, günümüz insanının derdi bu değil midir?!
Halsizim, hep yorgunum bla bla bla...
bi şekerime kolesterolüme bakıver çocum.

şimdinin teyzeleri bir de insülin direncini öğrenmişler. bir şey de yemiyorum ama kilo veremiyorum, bi baktırayım dedim. bi şey yemiyorum kısmı bir fırın ekmek, üç beş kazan kısır.
Kan tahlili.
tipik göğüs ağrısı. tahliller yapılır ve tropx30 çıkar. nstemi tanısı ile yatışı yapılır.
(bkz: koroner ybü)
Ülkemiz için net, ilgi/sevgi yoksunluğundandır.
Çocuk tarttırmak. iyi para alıyorlar Yalnız gramı gramına tartıyorlar aq.