bugün

cimrilik yapması .
kendine sevgili bulunca sizi unutup kızın dibinden ayrılmaması.
göründüğü gibi olmadığını ya da olduğu gibi görünmediğini anlamak.
unutulmak.
bir gün gelip, çok sevinecekmişsiniz gibi , sevgilinizle kanka olduğunu söylemesi .
(bkz: kız kankası)
insan sevdiklerine kolay kolay kızamasada bazen sevilenler oyle hatalar yapar ki dönüşü olmayan yola sokarlar bizi.Bir anda yok oluverirler ve geriye sadece yaşana güzel anılar kalır ya neden diye sorarım hep.Keşke keşke hiç yaşanmamış olabilseydi
güveninizi zedeleyici davranışlarda bulunması.
Siyasi düşüncelerinizin değişmeye başlaması sonucu artık o kadar da "yakın" olmadığını farketmek.
Tüm hesapları size sokması.
iki gün ayrı kalınca kendine farklı arkadaş çevresi edinip kendini onlardan birisiymiş gibi zannetmesi. sınıf atladıya hıyar birde size ezik gözüyle bakar. oysa sana kontörün bittiğinde kontör atan kimdi hıyar?
ben farklıyım havalarında dolaşmaya başlaması.
(bkz: fesatlık)
yalan söylediğini anlamak, samimiyetsizliğini görmek.
iki yüzlülük yapması, cimri olması, başka kafa dengi arkadaşlar bulunca anında satması ve sizin alttan almak zorunda kalmanız.
sevgilinize sarkması.
herkes onu pohpohlayıp yanlış bir yola sürüklerken sadece onun iyiiliğini ve geleceğini düşünerek uyardığınızda;
" sen yaptın da ben yapamam mı! benim senden ne eksiğim var herkes beni destekledi sen kıskançlık yapıyosun!"
gibi bir cümlenin ağzından çıktığı an.
(bkz: herşey orada biter)
en yakın arkadaşınız olmadığını anladığınız zaman.
karakterinin değişmesidir, eski sevdiğiniz arkadaşınızın yerini bir denyonun almasıdır. insana koyar, arkadaş düzeltilmeye çalışılır ama genelde nafiledir.
ortamdaki kızları güldürmek için sizi rendice edici espiriler yapması.
aptal espiriler yapması.
en olmayacak bir hadise için iftira atması,
erkek arkadaşlarınız için daha çok yanınıza gelmesi,
maddi-manevi sömürmesi.
bir yerde dur demek gerekiyor ama sonrasında vicdanla muhasebe epeyi güç oluyor.
bir sebebide empati yoksuluğudur. insanlar yakınlık derecesi gözetilmeksizin en ufak bir olayda karşılıklı olarak soğumaya, mesafe koymaya, tüm yaşanmışlıkları tek kalemde unutmaya meyillidirler.
sözlükte digimon ve pokemonla ilgili başlıklar açması.
senin başından geçen hikayeyi başka bir ortamda sanki kendisinin başından geçmiş gibi atlaması ve ortamda senin de bulunduğunun farkında olmaması.
ağzının, koltuk altının ve götünün kokması.