bugün

en yakın arkadaşıma aşık oldum diye düşünürsünüz.kimine göre doğrudur kimine göre yanlış.fakat bilinmelidir ki,en yakın arkadaş sizin her sorununuzu paylaştığınız,güvendiğiniz,üzgünken sizi türlü şaklabanlıklarla mutlu etmeye çabalayan,her zor durumda yanınızda olan,mutluluğunuz gibi üzüntünüzüde sizinle paylaşan,sürekli konuşup görüştüğünüz,birlikte olmaktan zevk aldığınız insandır.zaman zaman acaba aşıkmıyım sürekli aklımda o var diye düşünsenizde o sizin en yakın arkadaşınızdır.koşulsuz her durumda yanınızda olduğu için aşk duyduğunuzu zannedersiniz ama aslında o aranızdaki bağlılıktır.arkadaşken paylaştığınız şeyler sevgili olduğunuzda azalacak ve daha sonra ayrıldığınızdada en yakın arkadaşınızı kaybetmiş olcaksınız.sevgili kolay bulunur ama yakın arkadaş her şeyinizi paylaşabildiğiniz,yanında güvenle bulunabildiğiniz arkadaş zor bulunur.en yakın arkadaşınız sizi her sabah uyandırır,gün içinde mesajlarla msnde konuşur ve telefonda konuşur her gün sürüp devam eder ve siz bir süre sonra sanki sevgilimiyiz diye düşünmeye başlarsınız çünkü sadece sevgiliniz size o kadar yakın ve sürekli irtibat halindedir ama aslında bilinmelidir ki yakın arkadaşlar da birbirlerine yakındır,düşüncesiyle bile yanınızdadır.
yapılan en büyük hatadır hele o arkadaş sadece seni arkadaş olarak görüyorsa. bundan sonra artık o arkadaşlığın da biteceği anlamına gelebilir.
Karşı cins ise gayet doğal kanımca.
lezbiyen veya gay ilişkiye de yol açabilir ayrıca.
heyecan verse de, her iki tarafın birbirine meyilli oldugu durumlarda dahi uzak durulması gereken histir.

sebebini bilmiyorum ancak henuz ben de dahil cevremde boyle bir iliskiyi yurutebilen gormedim. olan guzel dostlugunuza olur, birdada da onun gibi guzel bir dost bulamazsınız benden soylemesi.
"olmaz olsun" denilen durumdur lakin gönül bu otada konar bokada.
yaşanmıştır, sağlığa ve sosyal yaşama zararlıdır. tavsiye edilmez. dost kaybedilirse zor bulunur, belki de bir daha bulunmaz... *
belki de ömür boyu sürecek olan sağlam bir arkadaşlık yerine, kısa bir zaman sonra tükenmesi muhtemel olan histir. anlaşmak ile aşk farklı şeylerdir. her yanında rahat olduğumuz insana aşık olacak olsak, dostsuz kalırdık. tavsiye edilmez, başına gelene acil şifalar dilenir.
kavak yelleri'ni fazlaca izlemekten kaynaklanabilir. *
kafa karışıklığından olabilir. kendini yalnız hissettiğin zaman arkadaşının sana yakın davranmasından kaynaklanmaktadır.
bazende gerçekten aşık olursunuz. ama bilirsiniz ki o sizi hala arkadaş, kanka olarak görmektedir. herkese sorarsınız, acaba böyle bir arkadaşlık olur mu diye, size normal gelmediği gibi başkalarına da normal gelmez bu ilişki. belki olur diye bir umut beklersiniz uzunca bir süre, sonra vazgeçersiniz, dersiniz biz kankayız, ama bi gün gelir tekrar ümitlendirir sizi, böyle sürer gider, nereye kadar
arkadaşlığı kesişim kümesi olmaktan öteye sürükleyip(aşk);aşık olmanın alt kümesi yapan duygudur.