bugün

başıma dün gece gelmiş olaydır.

2001 gibi mahallemize taşındı. ismi faruk. annesi ile babası ayrıldı onu da babaannesi ve dedesine bıraktılar. biz o zamanlar 2. 3. sınıf falandık, 3 sene kadar kaldık birlikte. birbirimize gittik birlikte zaman geçirdik. bana şöyle derdi. keşke senin annen benim annem olsaydı. anne sevgisi baba şefkati görmedi.

sonra dedesi öldü. babaannesi 1 2 sene sonra yaşlı haliyle zor yaşıyor diye biriyle evlendi. faruk annesinin yanına gidecekti. ondan sonra hiç haber alamadım kendisinden.

2016 nın ocak ayındaydık. akşam facebook dan bir mesaj geldi. 'kardeşim k bakma seni çocukluk arkadaşıma benzettim' gibisinden. tabi çok mutlu oldum. onunla aynı isimde yığınla insan var diye bulamamıştım onun hiçbir izini, o bulmuş.

en kısa zamanda görüşelim dedik ama nasip olmadı. kpss vardı başımda. sonra bi gün dedi ki bu salı görüşelim. olur dedim pazartesi aradım ya kardeşim kusura bakma sevgilim gelecek falan filan. konuşmasına bakarsak çok mert çocuk olmuş, yaşadıkları eğer doğruysa hayatta ayakta kalması büyük başarı diye düşündüm. ama beni ekmesi de zoruma gitti.

geçen mesaja attı acil pc lazım 3 günlük falan diye. benimkini istiyor. iyi de benimki tamirden yeni çıktı şimdi evde tek pc kaldı hem de ayıptır söylemesi macbook. 5 yıllık da olsa değerini hala koruyan bir bilgisayar. 11 12 senedir görmediğim adama vermek istemedim.

laf lafı açtı gel bu akşam görüşelim meselesi oldu. tamam dedim çıktım ortak bir yerde buluştuk. hiç değişmemiş dedim ulan. biraz gezdik çay içtik. bir ara 'evde 2 kız var onları bekletmeyelim' gibi birşeyler geveledi.ama bunu dediğinde saat 21:45 ken biz saat 1 e kadar orda buradaydık. sonra dürümcüye oturduk. baya bi konuştuk eskilerden. hem onu özlemişim hem de yaşadıklarına (doğru ise) üzülmüşüm. dedi ki 'abi bize 4 dürüm'. evdekiler de varmış ya hani. bir yandan da ahkam kesiyor onu yaptım bunu ettim şunu kestim bunu dövdüm. boyu 168 falan kalmış zaten. neyse...

bir ara dedi şarjım bitti şu kızı bi arasam iyi olacak. aklından yazdı numarayı meşgul. sonra babamı arayayım 2 gündür döncem döncem dönemiyorum dedi. al ara ama benim de şarj 20 lerde bak zaten az gidiyor dedim. yok yok sorun değil ben bi sigara alayım dedi. dedim bu saatte açık bir yer yoktur boşver. yok yok sen bekle şimdi ikimiz kalkmayalım masadan arka sokaktan bir yerden alıp gelirim dedi ve babasıyla konuşmaya başladı. ve beyler... gidiş o gidiş.

saat gece 3 gibi eve geldim annem uyukluyordu. başta pc yi açtım facebook dan ulaşacaktım en son ihtimal baktım beni engellemiş. dayanamadım annemi uyandırdım. gel bi balkona çıkalım dedim ve anlattım. anne faruk var ya telefonumu çaldı dedim. hiçbirşey demedi karşılıklı ağladık. 23 yaşıma geldim toplasan 10 15 kere ağladığımı hatırlarım çocukluk dışında. ve bu onlardan birisi.

neye ağladım ? giden samsung galaxy note 4 e mi ? ederi 1000 1200 tl civarı olan bir telefona mı ? hayır. zamanında birlikte ekmek yediğimiz yıllar sonra görüşünce kardeş gözüyle bakmaya devam ettiğimiz adama öyle güvendik ki bu sefer gerçekten de kardeş dediğimiz adam 1000 tl için bize bunu yaptı. böyle bir karakterde olabilmesine, ve hatta bana bile bunu yapabilmesine ağladım.

başlığı en yakın arkadaş diye yazdım ama yukarıdaki anlattığım biraz 'eski dost' tadında oldu affola.

edit: soran arkadaşlar oldu buradan ekleyeyim.

dün öğlen vakti yedek sim kart çıkarttım ve bizim mahalledeki akrabasına gittim sedat abi. amacım adresini bulmaktı. onu bulamazsın, bulaşma ve söyle birşey mi oldu dedi. ben de anlattım olayı. onu büyüten babaannesinin bileziklerini, tuşlu telefonunu çalmış, annesinin tuttuğu evi uyuşturucu esrar bürosuna çevirmiş, hırsızlık çetesiyle takılan birine dua et sadece telefonunu kaptırmışsın. evine girseydi hiçbirşey bırakmazdı dedi. hak verdim. bulmaktan vazgeçtim sonrasında. akşam da olayın olduğu yere en yakın polis karakoluna gittim. aynı kişi hakkında 1 gün önce de 2 hırsızlık şikayeti olmuş. yeni sim kartım açılınca türk telekomun online sitesinden son iletişim kurulanlar listesini aldım. telefoncu hüseyin dediği piçin telefonunu facebook'a yazınca orospu çocuğu tipli aydın isimli birine ulaştım. eniştemle konuştuk, bu piçi düşürmek için çalışacak. yakalarsa telefonu alıp diğerini de bulmaya çalışıcaz. şimdilik, 1000 TL civarı bi telefonu çaldırdığım için kendimi şanslı hissediyorum. tek problemim, pdf dosyalarını açabilecek bir telefona ihtiyacımın olması şimdilik. durumu atlattık sayılır çok şükür.
Zaten uzaktakilerin dolandırma ihtimali daha azdır.
bugün kuzenim gelecek. ve yakın bir arkadaş olan ahmet'im var onunla birlikte eskiden hatırladığım akrabalarına gidicem. evini bulup alıcam belki ama derdim telefon değil. suratına tükürüp polise götürücem.

bir de türk telekom'a ayrı uyuz oldum. adamlara telefon açtım, 'bakın telefonum çalındı ve çalan kişinin yanımda iken yaptığı son aramaları görmem lazım' diyorum, adam diyor ki onu diyo online işlem merkezinden görebilirsiniz. ulan orada da telefona şifre gidiyor. arkadaş durum ciddi bana şu son 10 numarayı ver söz ceza yersen ben ödicem diyorum yok kem küm. madem bu listeyi telefon olmadan bulamıcam sistemi kapatın da boşuna elektrik yakmasın.
dünyadaki en büyük kazıklar konusunda açık ara ilk 10 a girecek derecedeki acı kazık.
her türk bunu tadacaktır

potamya anayasası madde 98526892654.
Geçmiş olsun kardeşim. ilk bilgisayarını hacılamayı düşünmüş ama başaramayınca telefonu götürmüş. En azından bilgisayarı kurtardın. Daha dikkatli ol kardeşim. Gerçi tahmin edebileceğin bir şeyde değildi böyle bir şey yapabileceği. Bulursan mahvet çocuğu bence.
geçmiş olsun güzel insan. Kardeş denilen şeyin bu dünyada kalmadığının bir örneği daha..
bir kaç özel mesajdan soran da olmuş.

akrabalarına ulaştım. söyledikleri şu : esrar eroin hırsızlık herşeyi var. biz onu buralara yaklaştırmıyoruz annesi evlatlıktan reddetti. tek gidersen ya yaralarlar ya öldürürler. polisle gitmek daha iyi olur dedi ben de birazdan karakola gideceğim.
dost kazığı yemek bu bünyeye dokunur harbinden.
dost kazığı yemek bu bünyeye dokunur harbiden.
Bu link işini görecektir.

http://www.uludagsozluk.com/e/34157598/
Olabilecek en kötü şeylerden biri, Allah düşmanıma vermesin.
bugün yaşadığım en talihsiz olaydır. parayla alakası yok ama gönül dolandırıcılığı yaşadım desem yalan olmaz.

sözde bana önemli yazı hazırlayacaktı ama sağlam haliyle sözde "ben yorgunum" diyerek dediğimi yapmayarak beni ziyadesiyle üzdü ve resmen bedava şekilde dolandırıldım. yorgunum falan dedi ama kendine yazı yazarken sapasağlam buldum. güvendiğim dağlara kar yağdı sözlük kardeş. bilsem asla yapmazdım
güncel Önemli Başlıklar