bugün

önce " ibne " kelimesini kullanmaktan vazgeçmeye yarar.
arkasından da homofobiden kurtulmak gelmesi umulur.
sık sık ibnelik yapma lan dedğiniz arkadaşınızın ibne oldugunu öğrenince acaba bu kadar çok dedimde ondan mı oldu surusunu beyninize kazıyan durum.
- bende senin kanka bilmiştim, delikanlı sanmıştım
+ tanı beni artık şekerim
- yalnız senin bu yaptığına ibnelik denir
+ hala anlamıyorsun değil mi?
- saaaliiiihhh
* ne var lan?
- gelseneee
* ne var oğlum...

görüntüyü gördükten sonra,

* ulan insanın en yakın arkadaşı tekerlek olur mu be?

(bkz: ağır roman)
+oksannn... kiz sen ibnemisin?... ayol...
-ayy... annen seni dogurmamis sicmisss... artiii... salaksin.
ibnelik sadece cinsel tercihle belirlenemeyecek bir niceliktir.

(eski bir çin atasözü)
yadırganmaması ve hoşgörüyle karşılanması gereken bir durum. arkadaş ilişkilerinde ibneliğin yalnızca cinsel tercihle alakalı olmadığını unutmamak lazım.
- ibrahim ben seri eksi oy veriyorum...
* sen de mi ibne oldun lan?
- abi burası özgür bir ülke bu benim cinsel tercihim...
* s.ktir git lan şurdan... gözüm görmesin...
nasıl öğrenildiğine bağlı olarak ilişki gözden geçirilmelidir.

(bkz: bana dokunmayan ibne bin yaşasın)
o ''arkadaşın'' değil ''tanıdığındır''. yoksa arkadaşın ibne olup olmadığını, bi nebze erkeksen eğer tanığın anda çakozlarsın.
erkek kişisinin en büyük kabuslarından biridir. hele bir de sürekli birlikte yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmez vaziyetteyken dostunuz yön değiştirdiyse,sizin için de dedikoduların çıkması kaçınılmazdır
(bkz: oo hayri abi lezbiyen olmuş)
O KiŞiNiN, EN YAKIN ARKADAŞ OLMADIĞININ DA, iDRAK EDiLMESi iLE, AYNI ZAMANA DENK GELEN FiiL. EN YAKIN ARKADAŞ EŞCiNSEL, HOMOSEKSÜEL OLABiLiR AMA, iBNE OLAMAZ.
EĞER BU KiŞi EN YAKIN ARKADAŞINIZSA, SiZE NiYE DAHA ÖNCE SÖYLEMEDiĞi iÇiN KIZMAYIN.EN YAKIN ARKADAŞI TARAFINDAN iBNE DiYE ANILMAK iSTEMiYORDUR...
(bkz: en yakın arkadaşının seri eksi oy veren ibnesi olmak)
(bkz: ibne degil homo diyecen hayvan)
o kisinin yakin arkadasiniz olmadigini gosterir cunku gercekten deger verilen biriyse ibne~ ~ demezsiniz diyemezsiniz..
(bkz: ibne ile gay arasındaki fark)
+ ulan en yakın arkadaşımdın arkamdan vurdun beni
- onu sen yapıcaksın. capkın seni hati gel
+ taam geliyommmmhhh
-neden daha önce söylemedin lan
+sen de mi yoksa?
-hepimiz ibneyiz olm..
- kamil, bu akşam ki beşiktaş- fenerbahçe maçına iki biletim var! gidiyoruz de mi?
- olmaz benim işim var.
- götüne koyayım senin!
- o olur bak.
- ?!?!?
- kamil, bu akşam ki beşiktaş- fenerbahçe maçına iki biletim var! gidiyoruz de mi? *
+ 22 tane adam bir topun peşinde koşuyor. ne kadar anlamsız.
- en yakın arkadaşım ibneymiş meğer.
insanın ibne olduğunu farkettiği andır.
(bkz: üzüm üzüme baka baka kararır)
abdülrezzak-hay avumuna koim, nasıl yaparız böyle bişey ?
mahmut can-yazıklar olsun bize, çok utanıyorum abi kendimden
abdülrezzak- olum ben sana demedim mi ya çocuklara maça gidelim yada kahvede pişti oynayalım, canım sıkılıyor kötü şeyler olacak diye ?
mahmut can -ya susarmısın abi lütfen.
abdülrezzak-tüh bize be. ama fena değildin ha mahmutcuğum...
mahmut can- cuğum ? susar mısın abi lütfen...
aslında en iyi arkadaşının o olmadığını farketmektir. yani insan en iyi arkadaşım dediği insanın ibne olduğunu sonradan mı farkeder?
olası bir durum. kişiyi asla ırgalamaması gereken bir durum. sen arkadaşınla cinsel bir diyalog içinde misin ki onun ibneliği seni bağlasın derler adama. demek ki sende ibnesin ki o ibne oldu ve başkalarına veriyor diye kıskanıp ilişkini kesmişsin durumudur.

arkadaşı ibne diye onunla ilişkisini kesenleri şöyle de yorumlayabiliriz: ibneliği kesin çizgilerle kabullenmeyenler aslında içlerinde ibneliğe yakınlık duyarlar. sigmund freud'un teorisidir bu.