bugün

Bu nasıl bir şey arkadaş . geçen yurtta bir odaya girdim halıdaki ayak sesimden uyandı herif . hayır sikilme korkusu mu var bazı kişilerde anlamadım . tam bir sorunsal.
genel olarak anne, baba kişisi.
serçe uykusu uyuyan insandır.
sadece uyanması bakımından bana benzeyen, fobileriyle alâkası olmadığım insandır.
benimdir o, çok kötü gerçekten. en ufak bir ses duysam, en ağır uykumda bile hemen uyanırım.
huzursuz bir yaşamı vardır.
Derdi olan insandır vesselam. Uyuması yatağa girdikten sonra saatlerini almış, değil halıdaki ayak sesine dışarda uçan bir kuşun kanat sesine bile uyanır o insan. Sikilme korkusumudur? Evet kısmen. Hayat o kadar skmiştir ki yorgundur o insan, yorulmuştur.
Genellikle odasında saat bulundurmayan insandır.
Top patlasa uyanmayan fakat ufak seslerde tilki gibi kafayı dikip ' ne oldu hayırdır? ' diyen tip.
çocuk bakmakla alakali olsa gerek gecenin kaci olursa olsun en ufakta uyanmam mümkündür.
Bırak en ufak sesi , davul çalsan ninni gelir . ancak beynime uyku anında artık kalkmalıyım diyince kalkan bir şahısım garip.
öğrenci evinde en az iki adet bunlardan vardır efendim sinir bozucudurlar o ayrı .
uyumak için tam sessizliğe ihtiyaç duyan, tıkaçlar yari olan, elinde olsa uyurken off tuşuna basacak, deliksiz uykuya hasret insandır.
bu insan özürlü olabilir. kulakları ile görmektedir. gözleri ile duymaktadır.
ayrıca kulakları kirpiklidir. değişik denilenlerdendir.
hayatlari yeterince zor olan insanlardir. kendimden örnek vermek gerekirse; ben uyurken kimse nefes bile almasin mümkünse. bırak odada ki sesi, yahu yan oda da yürüyen insanin ayak sesinden, alt kattaki komşunun alarm sesine kadar herşeyi duyarim. insan kulağı değil benimkiler, emin oldum ben zaten. bu yüzden hep iki yastikla yatarim, diger yastiği gelen sesi engellesin diye kullanirim. hayir bunlar yetmiyormuş gibi çevremde ki herkes dalga geçer gibi horul horul uyumuyor mu deliriyorum arkadaş. bize yazik değil mi he?
başıma ödül konulmuş gibi hissetmeme neden olan özelliğimdir.
ben değilim, uyurken yere düşmüşüm yanağım yarılmış uyumaya devam etmişim.
Muzdarip olunandır.
Uyurken görmek, az kişiye nasip olandır.
En ufak seste bile, gözleri zombi gibi açarak, karşısındakini korkutma ihtimali olandır.
Tilki uykusunda olmaktan dolayıdır.
(bkz: küçükken de böyleydim)
sessiz, karanlık yerde uyumaya alışmış insandır. şahsen odaya değil girmek biri kapının kolunu tutsa uyanıyorum. zor aslında. her dakika uyan yine uyu.
çaresi:

(img:#588167)
babadır.

hatırlıyorum da ne zaman gece gizli tv izlesem anında gelirdi. azıcık bir ses çıkar anında kapıda.
uyandığı zaman sinir krizi geçirebilecek kadar sinirlenen insandır. sağımdan soluma dönerken bile uyanırım. lanet şey.
Beynin odaklanmasındaki anormallikler nedeniyle uyandığına inandığım benim de dahil olduğum insan tipidir.
Mesela yatarken dışarıda trafik olsun kamyonlar korna sesleri falan olsun duymam ama bir konuşma sesi ya da ritimli bir ses duyarsam sixteen sene uyuyamam.
Horlama sesleri de ritimli ses tanımıma giriyor.
Yeterki düzenli şekilde tekrar eden sesler olsun uykusuzluktan ölürüm ama uykuya dalamam heralde.