bugün

Haksız gördüğüm Herşeye muhalefetim...
en türk özelliğim içim "vatan millet önceliğim değil" desem yanlış olmaz.. öyle ya, vatan millet önceliğim olsaydı orta asya'da (aslında sibirya'ya daha yakın bölge) kalırdım. türk dediğiniz millet mi kültür mü adına ne derseniz deyin bu güç avrupa, asya, afrika kıtalarında ve hindistan olmak üzere çeşitli coğrafyalarda devlet yurt kurmuş portekiz'de, çin'de arada 11.000 km mesafe olan bu coğrafya da yurt edinmiş türkler için vatan kutsal değildir. babamın doğum yeri türkiye değil, dedemin de doğum yeri türkiye değil ama türk olarak kendini tanımlıyordu. benim türk olmamı sağlayan türkiye cumhuriyeti değildir.
Konu
Anfet müdefaası olursa sövmeye eğim insan yoktur!
Türk boyuna mensup olmam.
Bilmiyorum.
Benim yok galiba yav.

Hamaset sevmem

Boş milliyetçilik yapmam

Adil biriyim

Fazla realist takılırım

Türk değilim galiba.
Dün, öropa’nın orta yerinde yayalar için kırmızı yanarken boş yolda bekleyenlerin hepsi sarı, direkt geçen bizlerin hepsi kara kafalıydı.
Ahlaksızım. Biz türkler böyle.
hep yanlış kişiyi seçiyorum, sınırlarımı koruyamıyorum ve ekonomim hiç düzelmiyor...
Türk dünyasıyla ilgilenmek, Türk birliğini istemek.
Atatürkçü olmam...
türklüğümden gurur duymam.
Dönere bayılıyorum.
Tepem atınca (bkz: amına korum böyle işin) derim
vatan diye bir toprak parçasını kutsamamak ve bir toprağa bağlı kalmamak.
Türkleri üstün görmek.
çay içmeyi çok sevmem.
Her yemeği yanındaki yardımcı yemek, ekmek veya içecekle senkronize bir biçimde tüketirim. ikisi aynı anda biter.
Ayranla döneri aynı anda stabil bir şekilde tüketmektir, herhalde her türk'de vardır, böyle bir alışkanlık diye düşünüyorum.
tc kimliğim.
Çabuk unutuyorum.
teknolojik aletler bozulduğunda üstlerine vurmak. işe yarıyor ama ya. :D
Ata binmek, ok atmak, kımız içmek. *
Şaka şaka, tabi ki, en büyük gurur kaynağım, kırım Türkü güzeller güzeli bır apakay bolmam. Taga aytacak bır şiy bar mı. Ispatga kerek bar mı..
Lahmacunu soğanlı yerim.
işkembeyi sarımsaklı içerim.
Ne o öyle gıyıl gıyıl bayan adetleri.
Garkkk! bile yaparım erkemlen.
Hohlayayım mı beyler? Ahaha.
bir yere yerleşmek ve sonra pılıyı pırtıyı toplayıp oradan gitmek.