bugün

türk insanı için hatırlaması güç bir tarihtir.
sinirlerim bozulmuş, geceden beri gülüyorum. sayılır mı ?

edit: hala gülüyorum.
Çok yakın bir zamanda. Zaten sürekli "ay ben gülerim" modundayım.
yaklaşık 8 saat önce.
son... 7 aydır eskisi kadar güldüğümü söyleyemem. en son birkaç dk evvel arkadaşımın attığı şahane bir fotoğraf sayesinde güldüm.
15 Temmuz'dan bu yana sinirden gülüyoruz hep birlikte, farkında değilsiniz galiba.
15 temmuz gecesi facebookta yaptığım darbe karşıtı bir gönderiye "işte şimdi bittiniz oğlum" diye mesaj atan arkadaşımın 21 temmuz sabahı messengerdan "ya ben öyle demek istemedim yanlış anlamadın di mi" mesajını görünce.
şimdi güldürecem sizi. bi anımı anlatcam sadece. dün üni arkadaşlarıyla mutfağa ortak para katkısı yapalım dedik. herkes pamuk elini cebine katacak ve dolabımızın yarısı yumurta olmaktan çıkacaktı. ordan biri "30 tl olsun" dedi. ben dedim "yuh! ben o parayla duble iskender yerim".
otam sakin. biri daha çıktı "20 tl olsun" dedi ben de dedim "iskender yerim."
ortam gerildi, sessizlik hakim. yeni bir teklif geldi; "15 olsun" yine ben "5 lira daha koyar iskender yerim" diyerek reddiyemi koydum.
sonra dediler bu aç. önce biz bunu doyuralım ondan sonra konuşalım. tavuk döner ısmarladılar 10 tl'lik.
halbuki 10 daha koysan...
dün sabah.
Baya oldu. Tarih vermesi zor o yüzden.
En son içimden gelerek güldüğüm vaktin üzerinden nerden baksan 2 yıl geçmiştir.
Yaklaşık 1 saat kadar önce ..
Cuma namazı için camiye gittim uzun zamandır fırsat olmuyordu hevesle oturdum. Namaz kıldırma memuru anlatıyordu. Tutamadım kendi mi güldüm. Tamam da nasıl gülmeyim ağaçı köklerinden söktü yürüttü konuşturdu yetmedi ağaç kuruduktan sonra kütük kesip basamak yaptılar basamağın üstündeyken basamak ağladı. Bu ağlamayı herkes duydu peygamber efendimiz gitti sarıldı konuştu ağlamasını susturdu. Evet inanmamızı bekliyorlar tamam inandık diyelim anlatırken çelişkiye sokma bari üstünde diye ağlıyor kütük kütükten inip o kütüğe gidiyor susturuyor.. çok güldüm çok baktılar allah affetsin ..
https://www.youtube.com/watch?v=UAfvwUFCbHw

dün akşam şu videoyu izletti arkadaşım. kahkahalarla güldük. şimdi gene güldüm.
2 gün önce doğum günümde .
geçen sene ağustostan beri gülmüyorum.
Bu sabah Mutlu olduğunu hissettiğimde uzaktan uzağa güldüm.
sucukçu muhasebecisi ne zaman konuşsa bir gülme geliyor...

artık sinirlenmiyorum bile genellikle... o kadar bezdirdi.
(bkz: nedensizce gülmek)
böyle başlıklar görünce gülüyorum sadece.
Birkac saniye once.
bugün, kustuktan sonra arkadaşım baya bir yanımda olmuştu, diş fırçamı ve macun verdi ve yanımda böyle biri olduğu için yeniden güldüm.
Dün gece efso güldüm ya fena eğlendim.
hiç hatırlamıyorum uzun zaman oldu her halde.
Bir soru.

Az evvel.
Yurt dışında yaşayan kardeş kişisi ve ben.

- sizin orda maske filan takılıyordur di mi Memo?
- kimler takıyor inanmazsın abla?
- kimler?
- a..na koduğumun çinlileri!
Dolar uçuşa geçtiğinden bu yana istesem de gülemiyorum. Tam gülmek istiyorum aklıma un, yağ, şeker, fiyatları faturalar falan geliyo geri vazgeçiyorum.