bugün

birine hoşlanmadığı şekilde seslenme.
(bkz: hacı)
(bkz: abisi)
(bkz: koçum)
(bkz: biladerrr)
(bkz: alo)
tam çomar agzı.
Hacı, dayı, hafız ve türevleri. O nedir lan öyle.
Cerram. Cerrakmıyım ben agü.
Bebek naber.

Lan bunu erkeğe diyenlerde var.
Şekerim
TatLım

KıL oLurum kıL. ıyy bir irkinti geLdi.
Tatlış

Geçen gün duydum hala etkisindeyim. Bu ne lan; balkanlardan gelen şekerleme ismi gibi.
özüm nedir be kardeşim..

(bkz: babacan)
Aslanım,koçum falan bana boyle seslenen kim olursa olsun ne var lan hırrım deme olasılıgım yuksek.
Tatlım.

Ağzına çarpasım geliyor sikik samimiyet.
sinirim genellikle bozuk olduğundan sadece ismimle çağrılmayı severim başka bir şeyle hitap edilmesi hoşuma gitmez.
Şşşt. Bu ne kardeşim ya?
Gülüm.
Bu hitap şekli halâ kullanılıyormu bilmiyorum ama bir zamanlar koyu kurtlar vadisi takipçileri polat alemdar dan özenerek önüne gelene gülüm diyorlardı. Polat der amk o mafya babası da dayı sen diyince böyle bi garip oluyor sen deme diyemiyorduk da.
Ey amerika sen kimsin yaw ?
Pardon baaayan.
yavrum, balım, güzelim, gülüm, canısı, bebitosu, aşkitellam, çikilopkom gibi hitaplar insanda güzel hisler uyandırmıyor. demeyin.
"ya...m hele bak" ne lan bu ? ulan pezevengin oğlu bu ne ? gel hele gele bırakın gelsin.
Aslanım, koçum, haspam, ciğerim, gardaşım, aslan parçası, paşam,yiğidim, canım. Gülüm. Gülüne sokuyum.
(bkz: birader) bu konuda üstüne tanımadığım hitap şeklidir. Daha çok vardır lâkin, en irrite edeni budur benim için. Bir de 'bilader' şeklinde söylenmişse kırmızı alarm veriyorum.
(bkz: tatlım) (bkz: canım) (bkz: hayatım) ağzının ortasını çengelle tutturucam o derece nefret ediyorum
gülüm
kankeyta , kankiş , kanks , kanka
meleğim
aşkitom
Kardeşim değil (bkz: karşim)
kocum . kardesimm .
isim dışındaki muhtelif şeyler. lan zaten hitap edebil diye isim koymuşlar, niye sen aykırılık peşinde koşuyorsun ?
tatlım bakar mısın.
güncel Önemli Başlıklar