bugün

tava- tencere yıkamak.
görsel
Perde takmak.
Kalitesiz tencere veya tavanın kurumuş altını temizlemek.
Fırın temizlemek.
Onun dışında her şey Ok.
yer düşürülen çaydanlıktan dökülen çay posasını temizlemek. ben bu kadar kahredicilik seviyesi yüksek bir temizlik görmedim.
1.) ütü
2.) toz alma
3.) tamir aleti olmayan bir arızayı başka bir şeyle tamir etmeye çalışmak.
Ütü, yapmam da zaten.
ütü baya zort.
işin her türlüsünü sevmeyen ben için, ev işleri için bir istisna geçmeyeceğim.
hepsi olarak cevaplayacağım hede.
Ütü yapmaktır.

Sürekli ütü yapma zorunluluğunu sadece tesettürlüler bilir.
Ütü yapmak.
Yemek yapmak.
temizliğe dair her şey.
kimse duşakabin yıkamıyor herhalde detaylı şekilde bastırarak çitiliyorsun hah duruladın mis gibi oldu diyorsun kuruyunca bakıyorsun aslında bok gibi.

hoff ovalıyorum ovalıyorum çıkmıyor.
asdadaf.
Çamaşır bulaşık her şey karmakarışık.
Süpürmek ve ütü.
Edit: bir yerleri silmek.
Ve yine edit: hayır, tüm ev işleri berbat ve hiçbiri hoşnut verici değil.
Hepsi. Buna kek için hamur karıştırmak dahil.
Hiç bir iş ağır gelmiyor. Temizlik yapmayı seviyorum. Iş bittikten sonraki huzuru hiç birşeye değişmem.
ütü yapmak. gömlek ütülemek çok zorrrrrrrrrrrr.
Taşlı avize silmek. Hem de ne taş. Süleymaniye’nin Kubbealtı avizesi gibi şıngır şıngır. Dünya alem avangart abi bu diye bana bunu kitleyen avizeciyi sikse zerre gam yemem amk! Ama mallığın büyüğü bende gidip minimal bişe alacağıdım negzel. Hoffff!
ütüdür, çünkü diğerlerini yapınca az çok içine siner. ütüde mutlaka çift çizgi yaparım. bana kası ütüsüz giyerim daha iyi. zaten ütüyü eşim yapar. ona yardımcı olmadığım tek iştir.
Net ütüdür.
ütü sanırım. çok meşakkatli ya. genelde ütüye ihtiyaç duymayan şeyler giyiyorum ama lazım olduğunda üründe gördüğüm kırışıklık bana inanılmaz bir meseleymiş gibi geliyor. düzgün de yapamıyorum pek. haznesi patlayacak diye korkuyorum. ütü çok büyük bir sınav.
Mutfak dolaplarını ya da gardropu silmek.
Bana işkence gibi geliyor. Ayrıca tüm ev işleri iğrenç. Hiçbiri sevilesi değil. insan kirli şeyleri temizleyerek nasıl mutlu olabilir ki?
Ütü yapmak.