bugün

yıldırım herhalde yıldırım han birinci olan.*
ayrıca (bkz: vahdettin).
ıı. mahmut ve vı. murat tır.
ikinci beyazıt... ilkokul tarih dersleri kitaplarında kendisi hakkında "çoğu zamanını namaz kılarak falan geçirirdi... pek bişey yapmadı" gibi ifadeler vardı ve nedense bu benim hoşuma gitmişti amk. adam ne güzel padişahlık yapmış hiç bi bok yapmadan oh miss diye düşündüm herhalde. ama işte ibnelik bize tarihi öğretenlerde... adam o kadar da boş değil ancak nedense o kitapta hakkında sadece bir paragraf bilgi vardı amk. adamı sayenizde the big lebowski filmindeki the dude gibi bişey belledim amk...
yavuz sultan selim.
Osman beydir. Neden oldugunu bilmiyorum ama en begendigim padisahtir kendisi.
2. Abdülhamit.
yavuz sultan selim.
bildiğin beğeniyorum, hem karizmatik hem yakışıklı. ilkokulda resmini gördüğümden beri hep farklı gelmiştir.
ne osmanlıymış amk sabahtan beri, neyse cevap veriyorum

e: hiçbiri.
2.abdülhamit ve çelebi mehmet

çünkü ikisi de devletin zor zamanlarında tahta çıkmış ve başarılı hamlelerle devleti tekrar düzene sokmuşlardır.
" üç evetle fatih alır. " denilen ankettir.
ı like you sülo naralarını duyar gibiyim.
3.osman, 2.haydar, 4.hasan. kaslı yapıları ve entelektüel donanımlarıyla çok beğenilir bu padişahlar.
1. Osman gazidir kuran yüce kişidir.
2.Fatih mehmed malum constantinople.
3.recep tayyip erdogan ortadoguyu düzenledi.
yavuz sultan selimdir.
yavuz sultan selim.

çok çekiciymiş.
Osman bey dir. Özdür ve ilktir. Örnek alınmalıdır.
Yavuz Sultan Selim. Bundan ötürü:

Sanma şahım herkesi sen,sadıkhane yar olur

Herkesi sen dostum sandın,belki ol ağyar olur

Sadıkhane belki ol alemde,dildar olur

Yar olur,ağyar olur,dildar olur,serdar olur
ertuğrul gazi oğlu osman gazi.
osmanlıdaki akılcı çağdaş padişahlardır. genç osman, 3.selim, 2.mahmut.
yavuz sultan selim.
2. mahmut ve zekalarına hayran olduğum kardeşçe padişah olmuş, abdulhamit, abdulmecid amcaoğulları padişahlardır.
Bi bok yemeden gittiği için Genç Osman.
grekce ve latince bilen,fars ve yunan mitolojisine hakim,resme merakli,kucuk yaslarda karikatur yapmaya calisan.entellektuel,bilime buyuk deger veren,kendi yaptirdigi medreseye bile imtihan olmadan bir oda sahibi olmayan,sanata muthis deger veren,dogaya saygili,gul yetistiren. ve butun resim ve minyaturlerinde kilici degil ozellikle gulu tercih eden..entelijansin tam karsiligi olan,sultan mehmed han. avni mahlasliyla yazdigi siirleri ise gercek anlamda estetik deger tasiyan siirlerdir.
Osman Gazi ve II.Murad.
yavuz sultan selim.
güncel Önemli Başlıklar