bayburt.kalp.
(bkz: dersim)
Malatya'yi tek gecerim. Gittim, gördüm, beğendim.
Ben Ardahan diyorum gürcüler çok sempatikler.
Erzurum.
diyarbakır. gittim gördüm çok sevdim.
Tokyo

Uzak doğu sayılıyodur inşallah.
Malatya, erzurum, erzincan, bingöl, muş, bitlis (ahlat, adilcevaz, tatvan).

Edit: gaziantep, k.maraş doğu değildir.
Malatya mardin. Bu kadar
Diyarbakırdır. Şehir de adeta tarih yatar. Ama gel gelelim hendekçi teröristler 2015-2016 zamanında özellikle sur bölgesini mahvetmişler. Yüzlerce yıllık sur duvaları büyük tahribat göemüş, roketatar mermisi ile yıkımış. Ama gel gelelim buna rağmen şehir tüm güzelliği ile sizi karşılar.
Geçen yaz diyarbakıra gittiğimde hani şu 90'larda seyyar salıncaklar vardı ya hani? işte onu gördüm. 50-55 yaşlarında bir amcam seyyar dönen salıncağı itekleyerek sur içinde geziniyordu. Onu görünce çok şaşırdım ve o an maziye daldım.

Tavsiyem, Eğer bir gün ayağınız bu şehire düşerse veya gitmeye karar verirseniz tüm önyargılarınızdan arınmış şekilde gidin. Bu şehri sizde çok seveceksiniz.
Ankete erzincan diyerek katılıyorum. Aslında Erzurum dan öteye geçip diğer doğu illeri görmek nasip olmadı. Ama oraları da gezsem yine erzincan derdim. girlevik şelalesindeki piknikler, ermerkeze gidip sinema izlemeler ve hatta ergan marketten alışveriş... Çok güzeldi ve bize mutluluk için o küçük sevimli şehir yetiyodu.
Hong kong.
kars. hiç gidip görmedim ama en sevdiğim doğu ilidir.

not: karslı değilim.
babam vanı sever orada askerlik yapmış. ben mardini severim ben de orada askerdim. herkes tanıdığını bildiğini sever.
%100 Van

(bkz: dünyada van ahirette iman)
Mardindir. Mardinin o göz alıcı evleri, insanı başka yere götüren sokakları, insanları herşeyiyle çok farklı olan mardin.
gaziurfa.
ardahan, rize, artvin.
(bkz: honolulu)
(bkz: pekin)

çok mu doğu oldu?
Türkiyenin her taşı her parçası güzeldir!
Ardahan,kars,erzincan,erzurum,elazığ,bingöl

Kısaca hepsi

Hepsi türk toprağı hepsi bu ülkeye ait kısaca hepsi benim vatanım.
Bingöl dışındaki çoğu yerde insanca yaşamak mümkün.
Tüm doğuyu gezdim ve çok beğendiklerim:Mardin, Diyarbakır, van.
gaziantep. boğazına düşkün bir insan olduğumdan olabilir ama kültürel yapısını ve insanını da çok seviyorum.
malatyalıların ortak özelliği hepsinin malatyalı olmasıdır.

bu kadar masumane ve tontiş bir memlekettir memleketim. sevilmez mi be kayısı!