bugün

sefiller victor hugp 5 cilt betimlemeler tasfirler çıkarılınca kitap 1 cilde iniyor.
(bkz: bir anketörün günlüğü)
mehmet rauf'un eylül adlı kitabı. türk edebiyatının ilk psikolojik romanı. en başta adamın adının süreyya, kadının ise suad olması, uyum sağlamayı geçleştiriyor. bunun yanında ağır bir dil değilde, daha çok cümleyi 5 kelime de anlatmak varken, 25 kelimede anlatmış.

orhan pamuk'un masumiyet müzesi kitabı. özü çok güzel, ancak çok ta iyi bir anlatım yok. sebebi: aynı cümleyi 10 farklı şekilde önünüze sunması.
ders kitapları.
dostoyevski - insancıklar.
(bkz: anketini satan bilge)
(bkz: şu çılgın anketçiler)
dini kitaplar.
insanı okurken bunaltan, bir an önce bitmesi istenen kitaplardır. bilen bilir, iktisat kitapları...
(bkz: yalancı ilişkiler)

artık bir zamandan sonra gerçekten sıkmaya ve baymaya başlar.
olmayan kitaptır. zira kitapların hepsi değerlidir sadece okuyan kişiye hitap etmeyebilir.
(bkz: aganta burina burinata)
recaizade mahmut ekrem - araba sevdası.
alacakaranlık serisi.
balzac - vadideki zambak

bi kitapta bi kadının sırtının ortasındaki çizgi 8 sayfa anlatılırmı lan.
lise yıllarında zorla okutulan kitap olması nedeniyle oğuz atay'ın bir bilim adamının romanı.neden bahsettiğini bile hatırlamıyorum. bir daha da hiçbir kitaptan o kadar sıkılmadım.
kürşat başar-başucumda müzik.
knut hamsun - açlık
çok özür dilerim, bol bol eksi yiyeceğim, belki de kro diyeceksiniz ama:

(bkz: yüzüklerin efendisi)

üçüncü defadır otuz küsürüncü sayfada bırakıyorum, allahım iyi ki gökdelen tepesinde okumuyordum, sıkıntıdan kendimi aşağı bırakabilirdim.

Dördüncü seferde kesinlikle o çok zor ilk 100 sayfayı geçeceğim ve bu kitabın değerini ben de anlayacağım. ama bir süre için gözüm bile görmesin istiyorum.
Benim Nazarimda birinciligi "atesten gomlek " alir. Sonrasinda osho ask,ozgurluk,tek basinalik. Oshoyu zorla okudum bana guzel seyler katti ama bitirene kadar öldüm.
Poyraz karayel izlemeye başlayınca daha önce başlayıp okuyamadigim tutunamayanlara yeniden başladım.

Okumak istiyorum ama bana göre sıkıcı. En sıkıcı mı bilmiyorum ama okuyamadigim çok kitap yoktur.
(bkz: siyah lale)
Bir kez sadeleştirilmiş haliyle ilkokulda bir kez de lisede okuduğumu ve bayağı sıkıldığımı hatırlıyorum.
Özür dileyerek Yüzyıllık yalnızlık diyorum. Bitirenedim bile elli yıl okuyup çıktım.
Ayşe kulin- kayip zamanlar.
birilerinin aile dramını anlatan kitaplar çok sıkıcı geliyor. fantastik ve polisiye romanlar daha sürükleyici oluyor.