bugün

(bkz: avatar)
birdman ve eternal sunshine of the spotless mind.
Başına en getirince çoğulluk eki düşer.

(bkz: anlatım bozuklukları)
(bkz: spiderman)
(bkz: harry potter)
The shape of water.
Sıkıcı, kasvetli...

interstellar'da neredeyse hiç denilebilecek anlamda bilimsel bir hata yok, hepsi hipotetik olarak fizik kurallarına gayet de uydurulabilir şeyler, Bilim bilmeden film'e bilmden yoksun demen daha da saçma olmuş.

Film'in " scientific accuracy"'si o kadar fazla ki gezegenlerin etrafında yaşadıkları kütle-zaman bükülmeleri bile gezegenlerin ve uzaklıkların hesaplamasına göre kusursuz bir şekilde yapılmış, internette azıcık araştırıp her şeyin saf kanıtını görebilirsin, film'deki tek tefe tüfe hata diyebileceğin şeyler SMB'un çekme gücünün küçünsenmesi, bu da sadece bir düşünce ile kalır çünkü kara deliğin kütlesinden filmde bahsedilmiyor.

Başlığa ek olarak; Bence inception, ama herkesin görüşü farklı.
fight club. tamam tamam vurmayın
külli marvel, dc ve süper kahraman filmleridir.

interstellar'da neredeyse hiç denilebilecek anlamda bilimsel bir hata yok, hepsi hipotetik olarak fizik kurallarına gayet de uydurulabilir şeyler, Bilim bilmeden film'e bilimden yoksun demen daha da saçma olmuş.

Film'in " scientific accuracy"'si o kadar fazla ki gezegenlerin etrafında yaşadıkları kütle-zaman bükülmeleri bile gezegenlerin ve uzaklıkların hesaplamasına göre kusursuz bir şekilde yapılmış, internette azıcık araştırıp her şeyin saf kanıtını görebilirsin, film'deki tek tefe tüfe hata diyebileceğin şeyler SBH'un çekme gücünün küçünsenmesi, bu da sadece bir düşünce ile kalır çünkü kara deliğin kütlesinden filmde bahsedilmiyor.

Başlığa ek olarak; Bence inception, ama herkesin görüşü farklı.
Leon : Professional (sevginin gücü) bilmem ama overrated gibi.
en underratedlerden birini söyleyeyim; the cell. jennifer lopez başrolünde diye yerden yere vuruldu film. filmin tek bir saniyesini değiştirmeden, jennifer lopez yerine judie foster oynasaydı oscar ödülü bile alırdı.
müzik ve görüntü efektleri, kostümler manyak. zurnayı bu filmle sevdim ( sanırım zurna), soundtrack i çok aradım bulamadım, iç dünya/psikoloji ile kostümler bu kadar karşılıklı yansıyabilir. mutlaka izleyin. özellikle sanat/tasarım, vs konuları ile ilgili iseniz.
Godfather.

Evet kesinlikle bu.

ayrıca bu ne biçim bir başlık "overrated" ne kadar sık kullanılır oldu!
The Bling Ring.

sırf emma watson var diye izlemiştim. ben hayatımda böyle saçma bir film görmedim. emeği geçenlerin ellerinden öpeyim.
fifty shades of grey denen aptal film.
Soylediginiz film ne kadar popi ise o kadar deep bir sinama sever oluyorsunuz arkadaslar.

Bir film cok izleniyorsa abartilmiyordur. Sectigi kitleye iyi hitap etmistir ve basariya ulasmistir. Bu yuzden bile saygi gostermek gerekir.

Ayni dallamalar muzik hakkinda hic bir yarrak kili bilmemelerine ragmen atip tutarlar.

Esofmanla entelektuel gorunumlu " x ne abi yha overrated ehiehi " yazmasi kolaydir cunku.

Bir isi elestirmek icin o is ayarinda biseyler yapmis olman gerek demisti sevdigim bir abim.
harry potter serisi.
Star wars. Net.
Amelie amelie amelie, yann tiersen'i çıkarsan kimse adını bile duymaz bu filmin.
(bkz: titanic)

yani çekilmeseydi, leonardo fln oynamasaydı çok şey kaybederdi zaten sinema tarihi..
Fight club

Filmin özeti ; şimdi adamın tekinin serseri bir arkadaşı var, ama aslında yok.

Filmin özeti; mavi uzaylı fetişi.

Titanic

Filmin özeti; fukara bir adamla, soylu bir kadın transatlantik gemisinde tanışıyorlar ve birbirlerine aşık oluyorlar derken gemi batıyor.

Shawshank redemption

Filmin özeti; adamın teki hapse giriyor ve sonra kaçıyor.

Ben film denince nicole kidman'ın başrolde oynadığı "the others" filminin üzerine tanımam.

Konusunu okumadan direk izleyin ve hayatınızın şokunu yaşayın.
"Yonetmeni X abi" seklinde ovulen tum filmler.
marvel ve dc comics filmlerinin büyük bir kısmı.

hayal gücünüze sokayım diyorum çoğunu seyredince.
yüzüklerin efendisi'ne, star wars'a falan "saçma" diyen adamlar bu filmleri övünce de sinirleniyorum.

hızlı ve öfkeli'nin son birkaç filmi.
avatar ve 50 shades of grey mesela...

lüzumsuz lüzumsuz filmler.
tartışmasız fury.
daha evvel savaş filmi izlememiş ergen tayfa övdü de övdü.
harry potter kesinlikle. ne buluyorsunuz süpürgeye binip uçan bir veledden.
Burada kesin birilerinin izlediği filmler yazılmıştır. Bunu iddiaa etmek için milyonlar tarafından izlenmemiş ama çok reklamı yapılmış filmlere bakmak lazım. Mesela Mad Max bence konu olarak çok ortadan başlamış film. Divergent serileri leş ama Pulp Fiction, Harry Potter, Lord Of The Rings filmleri çok beğendim.