bugün

çokomelli bir damat olmak kolay mı ?.

Değil tabiki. Alkışlanacak bir durum.

görsel

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TRT Haber yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak, bir soru üzerine, Sadık Albayrak'ın oğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olmaktan onur duyduğunu belirterek, "Bu benim için çok değerli ve kıymetli bir husus, siyasi bir ilişkim yok. Benimkisi dava ve gönül ilişkisi. Konjonktürü görüyorsunuz işte, dün çok seversiniz siyasi olarak bir de bakarsınız başka sularda. Hani dava? Dava diye bir şey yok. Dün, bugün yaşıyoruz, yarın da yaşayacağız. Bugün Cumhurbaşkanına methiyeler düzenler menfaat uyuşmayınca onlar da gider. Bizimki dava noktasında ölümüne bir ilişki. Böyle bir ilişkide damat olmak benim gurur duyduğum bir husus. Birilerinin küçümsemek için ortaya koyduğu bu söylemler bizim için onur meselesi," değerlendirmesini yaptı.

https://www.google.com/am...aktan-onur-duyuyor-302462
adam haklı beyler dağılın.
Sanki Peygamberin damadı gibi konuşması yokmu ağzına kürekle vurasım geliyor.
Damadın yaptığı ilk mantıklı açıklama olabilir. vasıfsız biri olduğunu, kayınpeder kontenjanından böyle bir görev verildiğini istemeden de olsa itiraf etmiş.
Adam haklı aq, sizin gibi kemalist filan da olabilirdi.
"başka da özellik yok olsa dükkan sizin" şeklinde devam etmesi muhtemel beyandır.
--spoiler--
bakan albayrak, bir soru üzerine, sadık albayrak'ın oğlu ve cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın damadı olmaktan onur duyduğunu belirterek, "bu benim için çok değerli ve kıymetli bir husus, siyasi bir ilişkim yok. benimkisi dava ve gönül ilişkisi. konjonktürü görüyorsunuz işte, dün çok seversiniz siyasi olarak bir de bakarsınız başka sularda. hani dava? dava diye bir şey yok. dün, bugün yaşıyoruz, yarın da yaşayacağız. bugün cumhurbaşkanına methiyeler düzenler menfaat uyuşmayınca onlar da gider. bizimki dava noktasında ölümüne bir ilişki. böyle bir ilişkide damat olmak benim gurur duyduğum bir husus. birilerinin küçümsemek için ortaya koyduğu bu söylemler bizim için onur meselesi," değerlendirmesini yaptı.

--spoiler--

kötü başlamış ama sonunu iyi bağlamış beyanat.
Meali.

Elhamdülillah rte nin damadıyım.
(bkz: senin babanın şarap çanağına iki misli tüküreyim)
Gül gül öldük yahu.

Güzeldi.
dedi ve !
Zaten başka bir özelliğin yok denilip geçilmesi gereken boş bir redflag cümlesi.
görsel