bugün

tekir eti, özellikle una bulayıp kızartılacak, kızaran balıklar elle ayıklanıp parçalara bölünecek ve marul ile yenecek (bkz: tekir).
(bkz: tatlı su anketi) mangalda süper oluyor.
(bkz: sazan)
(bkz: alabalık)
diğer balık çeşitlerinden sadece lezzet farkı ile ayrılan, bu konuda en önde olan balık türünün eti.

(bkz: ankete tanım yapmak)
(bkz: denizden babam çıksa tanımlarım)
90-60-90 ve '0' beden çılgınlığı dışında kalıp,yuvarlak hatlı olanları en lezzetlileridir...
tirsi. mangal'da bir numaradır. ama her güzel şeyin bir zorluğu vardır sözünü hakettirircesini, yenmesi kılçığından dolayı çok zahmetlidir.
türlü çeşitli balık yedim bana hepsi aynı geliyor lan, fark bulamıyorum aralarında. balık kültürü ve damağı olan insanlara imreniyorum amk. boz kır çocuğuyuz nabalım...
lüfer veya kalkan olabilir. herkese göre değişecektir.
(bkz: mezgit)
(bkz: hamsi)
(bkz: çinekop) ama rakı da olacak*
kalkan balığı etidir , cupra da tavsiye edilebilir .

denemeyenler için karides güveç mutlak bir kayıptır , tereyağlı olursa tadından yenmez .
(bkz: norveç somonu)
(bkz: Somon)
Bu başlığın açılmasına neden olan sebepleri merak ettim doğrusu. Belki de anası akşam ne yapıcağına günlerdir karar verememiş, akşam ne yapsam oğul/kızım diye sormuştur bu yazara. O da sözlükte bir anket yapayım da anamın gözüne bi damla uyku girsin demiştir ve bu başlığı açmıştır. Who knows sevgili sözlük severler.
kesinlikle bu balık değildir zira tadına bakmak yürek ister. *
(bkz: insan dişi gibi dişleri olan balık)
somondur, baharatlı çok güzel olur.
anket buğlamadır..
erkekler için balık etli kadın eti.
alabalığı tek geçerim.
LEVREK.
kalkan .
somondur. Hele ki şöyle bir rakı sofrasında tadından yenmez.
3 silahşörler olarak;

(bkz: levrek)
(bkz: çupra)
(bkz: dilbalığı)

bu üçlemeye dartagnan olarak istavriti ekleyebiliriz.
yılan balığıdır. öyle yüz ekşitmeyin deneyin. çok güzeldir.
kalamar güzeldir, ama kiremitte alabalık bir başka güzeldir.
Norveç somonu.
güncel Önemli Başlıklar