1. 1.
    Türk televizyonculuk tarihi boyunca çekilmiş en iyi dizinin aşk-ı memnu olması durumudur. Aksini izleyen akasya durağı izleyerek hayatını devam ettirebilir.
    -3 ... jizos
  2. 2.
    kimin kime vurdurduğu belli değil ben böyle entrikalı grup yapan görmedim, adnan bey ayda bir güzelim kadını elde ediyor, behlül papatya yoluyor yazı tura atıyor esmer mi olsun beyaz tenli mi diye?

ya demek ki zengin erkekler aldatılır yiğen de evde tutulmamalıdır.
    konudan özet çıkarırsak bu olurdu herhalde.
    3 ... sigaraicmeyencarsitaraftari
  3. 3.
    inkar edilemeyecek gerçek.

Böylesi bir daha gelmez.
    1 -8 ... sekhmet07
  4. 4.
    Aşk-ı Memnu değil Ezel'dir.
    Ezel'in senaryosunu yazmaya bir yeriniz yemezdi sizin.
    6 -1 ... lucianus
  5. 5.
    aşk dediği de yenge yeğen aşkı. bildiğin ahlaksızlık diz boyu. buna aşk diyen ve destekleyen kadın kendi babasına, erkek de kendi annesine bile hallenir. ensesttir. başka açıklaması yok.
    3 -2 ... dertler derya olmus
  6. 6.
    En iyisi midir bilmem ama baya ilgi çekiciydi. Evet.
    1 ... oytunkaran
  7. 7.
    süper baba var ona gelene kadar.

vatanım sensin'i de unutma.

(bkz: süper baba)

(bkz: vatanım sensin)
    1 ... adana 01
  8. 8.
    Süper baba' yı, ekmek teknesi' ni, yedi tepe istanbul' u seyretmemiş insanların sanrısıdır.
    3 ... zeytinyagli dolma kalem
  9. 9.
    Standardı kaynım bana kaydı olan bir insan için doğru önerme olabilir.
    2 ... temirata
  10. 10.
    aynen öyledir. ama eğer günümüzde çekiliyor olsaydı, şimdiki dizilerden farkı kalmazdı. aşk-ı memnu döneminde yerli dizi süresi 90 dakika iken, şu an 180 dakika. yani cılkını çıkarırlardı. aşk-ı memnunun sahneleri yeterli ölçüde, olay örgüsü zekice işlenmiş, finale aceleye etmeden ve çok da uzatmadan tam zamanında gidilmiş, diyaloglar güzel vs. üzerinden bunca sene geçmesine rağmen hâlâ merakla izleniyor.
    2 ... alidemiral